Īpašā Pasaules ekonomikas foruma sanāksmē Saūda Arābijā spriež par karu Gazā

Konflikts Gazā ir viens no centrālajiem tematiem svētdien un pirmdien Saūda Arābijā notiekošajā Pasaules ekonomikas foruma īpašajā sanāksmē. To apmeklē ASV, Eiropas un Tuvo Austrumu politiķi, tostarp palestīniešu amatpersonas, bet Izraēla šajā tikšanās reizē nebūs pārstāvēta. Līdz ar to oficiālie mēģinājumi panākt uguns pārtraukšanu starp Izraēlu un teroristisko grupējumu "Hamās" notiks citur.

Saūda Arābijas galvaspilsētā Rijādā ir sākusies Pasaules ekonomikas foruma īpašā sanāksme, kas veltīta karam Gazas joslā un plašākiem ekonomiskās un politiskās nestabilitātes, kā arī izaugsmes jautājumiem.  

Pasaules ekonomikas foruma īpašajā sanāksmē apspriež karu Gazā
00:00 / 02:40
Lejuplādēt

Atklājot sanāksmi, Saūda Arābijas pārstāvji norādīja, ka karš Gazā var vēl vairāk ietekmēt globālo ekonomiku, tādēļ tas būtu jāaptur pēc iespējas ātrāk. Tuvo Austrumu reģionam ir nepieciešama stabilitāte, uzsvēra Saūda Arābija.

Sanāksmē jau ir notikusi sešu arābu valstu ministru tikšanās - piedalījās Saūda Arābijas, Ēģiptes, Palestīniešu pašpārvaldes, Apvienoto Arābu Emirātu, Kataras un Jordānijas pārstāvji. Kopīgajā paziņojumā viņi aicināja pēc iespējas ātrāk panākt ilgtermiņa uguns pārtraukšanu starp Izraēlu un grupējumu "Hamās", kā arī veikt praktiskus soļus Palestīnas kā valsts atzīšanai starptautiskā līmenī. Tāpat minēto arābu valstu pārstāvji nosodīja jebkādus mēģinājumus pārvietot palestīniešus projām no viņu zemes.

Pirmdien Rijādā ieradīsies ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens. Tāpat sanāksmē piedalās Vācijas, Francijas un Lielbritānijas ārlietu ministri, kā arī Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās.

Turpat būs grupējuma "Hamās", kā arī Palestīniešu pašpārvaldes pārstāvji. Tomēr Izraēlas delegācija Saūda Arābijas sanāksmē nebūs sastopama. 

"Hamās" oficiālā paziņojumā sacīja, ka šobrīd pēta Izraēlas atbildi uz viņu piedāvātajiem pamiera nosacījumiem, sestdien vēstīja Latvijas Radio. Neoficiālā informācija liecina, ka Izraēlas priekšlikums ir iesniegts pēc tam, kad šajā valstī dienu iepriekš ieradās Ēģiptes sarunvedēju delegācija.

Tāpat publiski parādījās video ieraksts ar diviem gūstekņiem, kuri tika sagrābti 7. oktobrī uzbrukumā Izraēlai. Tas liecina, ka abi vīrieši joprojām ir dzīvi, kas palielina spiedienu uz Izraēlas valdību piekrist uguns pārtraukšanai ar mērķi atbrīvot visus ķīlniekus pirms maija vidū gaidāmās Izraēlas neatkarības dienas.

"Hamās" teroristi uzbruka Izraēlai 2023. gada 7. oktobrī, nogalinot aptuveni 1170 cilvēkus. Izraēlas varasiestādes uzskata, ka teroristu gūstā joprojām atrodas 129 cilvēki, no kuriem 34 ir miruši.

Izraēlas atbildes uzbrukuma laikā ir nogalināti aptuveni 34 000 palestīniešu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti