Vīnē pie padomju karavīru pieminekļa uzgleznoti divi Navaļnija portreti

Austrijas galvaspilsētā Vīnē netālu no padomju karavīru pieminekļa ir uzgleznoti divi mirušā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija portreti.

Portreti, kas uzgleznoti ar krāsas aerosolu, tika pabeigti trešdien. Tie atrodas uz sienas aiz padomju karavīru pieminekļa, kas pēc Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā 2022. gadā jau tika nokrāsots Ukrainas karoga krāsās – zilā un dzeltenā.

Siena ir daļa no Švarcenbergu pils (Palais Schwarzenberg), kas pieder bijušā Čehijas ārlietu ministra Karela Švarcenberga dižciltīgajai ģimenei. Švarcenbergs nomira pērnā gada novembrī. 

Piemineklis, kurā attēlots padomju karavīrs, tika uzcelts pēc tam, kad Vīni 1945. gadā ieņēma padomju armija. Austrija no 1945. līdz 1955. gadam bija sadalīta okupācijas zonās, līdz tā 1955. gadā atguva pilnīgu suverenitāti.

"Šis monuments piemin diktatūras upurus, un Navaļnijs ir acīmredzams diktatūras upuris," Austrijas ziņu aģentūrai APA paziņoja Švarcenbergu ģimenes fonda pārstāvis Maksimiliāns Šafgočs. 

Navaļnija portretus uzgleznoja Austrijas grafiti mākslinieku duets "Joel Gamnou". Viens no šī dueta māksliniekiem Jonatāns Gamperls paziņoja, ka "mēs līdz šim esam saņēmuši tikai pozitīvas atsauksmes".

Krievijas tautiešu organizāciju koordinācijas padome (KSORS), kas ir tuva Krievijas vēstniecībai Austrijā, sociālajā tīklā "Facebook" žēlojās, ka siena aiz padomju karavīru pieminekļa tiek "ļaunprātīgi izmantota politiskiem mērķiem".

Improvizēts Navaļnija memoriāls pretī Krievijas vēstniecībai pēdējo divu nedēļu laikā divreiz tika novākts. Vīnes prokuratūra apsver, vai sākt šo incidentu izmeklēšanu, ziņoja APA. 

KONTEKSTS:

Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde 16. februārī paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Navaļnijs pērn decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960. gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Krievijas varasiestādes apgalvo, ka Navaļnijs esot miris dabīgā nāvē, bet Navaļnija līdzgaitnieki to raksturo kā Putina režīma pastrādātu slepkavību.

Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti