Tallinas lidostā drošības pārbaudēs vairs nebūs jāizņem šķidrumi un elektroierīces

Tallinas lidostas pasažieriem pārbaudes līnijās no rokas bagāžas vairs nebūs jāizņem šķidrumi un lielas elektroniskās ierīces. Mainīti arī ierobežojumi attiecībā uz šķidrumiem, ko drīkst pārvadāt rokas bagāžā, ziņoja igauņu sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijas galvaspilsētas lidostas jauno drošības pārbaudes iekārtu uzstādīšanas un testēšanas process ir noslēdzies nedēļu ātrāk, nekā sākotnēji plānots. No šī brīža pasažieriem, kuri lido no Tallinas, pārbaudes līnijās no rokas bagāžas vairs nebūs jāizņem šķidrumi, klēpjdatori un citas lielas elektroierīces.

Kā norādīja lidostas Aviācijas drošības departamenta vadītājs Tarvi Pihlakas, sagaidāms, ka jaunās iekārtas samazinās laiku, kuru pasažieri pavada drošības kontrolē.

Tāpat lidostā arī ieviestas izmaiņas attiecībā uz rokas bagāžā atļauto šķidrumu tilpumu.

Proti, ja līdz šim šķidrumus varēja pārvadāt tvertnēs līdz 100 mililitriem, ieliktus atkārtoti aizveramā plastmasas maisiņā, tad tagad būs iespējams pārvadāt šķidrumus līdz pat divu litru iepakojumā.

Tas nozīmē, ka tagad rokas bagāžā varēs pārvadāt lielas šampūna, saules aizsarglīdzekļu un zobu pastas tūbiņas, kā arī bezalkoholiskos dzērienus un šķidrus pārtikas produktus. 

Vienlaikus pasažieriem gan aizvien būs jāpārliecinās, ka kopējais rokas bagāžas svars nepārsniedz aviosabiedrību noteiktos ierobežojumus.

Pasažieriem arī ieteicams ņemt vērā, ka ne visās lidostās ir tādi paši ierobežojumi šķidrumiem kā Tallinā.

Vēl atsevišķi noteikumi attiecas arī uz aerosoliem, un to maksimālais atļautais tilpums rokas bagāžā turpmāk būs 500 mililitri. Kopā viens pasažieris rokas bagāžā drīkstēs ienest līdz diviem litriem aerosola.

Rīgas lidostā līdz šim uzstādītas vien dažas šādas modernās bagāžas pārbaudes iekārtas – tās pieejamas pārbaudes līnijā ģimenēm, ātrās drošības pārbaudes līnijā (Fast track), kā arī VIP zonā.

Šobrīd turpinās iekārtu testēšana, lai nākotnē ērtākas bagāžas pārbaudes piedāvātu arī plašākam lidostas apmeklētāju klāstam.

Tāpat galvaspilsētas lidostā aizvien spēka noteikumi, kas attiecas uz rokas bagāžā esošajiem šķidrumiem – tos ļauts pārvadāt tvertnēs līdz 100 mililitriem, kas iepakoti caurspīdīgā, atkārtoti noslēdzamā viena litra maisiņā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti