Korsikas asambleja atbalsta autonomijas izveidi Francijas Republikas ietvaros

Korsikas asambleja ceturtdien apstiprinājusi likumprojektu, kas paredz Korsikas autonomijas izveidi Francijas Republikas ietvaros un salas kopienas nostiprināšanu konstitūcijā.

Francijas valdība un Korsikas salas varasiestāžu pārstāvji vienojās par formulējumiem dokumenta tekstā, kas paredz veikt Francijas konstitūcijas grozījumus.

Likumprojektā norādīts, ka jaunais Korsikas statuss paredz, ka tiks "ņemtas vērā salas intereses, kas ir saistītas ar tās nošķirto Vidusjūras identitāti (un) ar tās vēsturisko, valodas un kultūras kopienu, kurai ir izveidojušās īpašas saites ar savu zemi".

Lai nostiprinātu Korsikas salas kopienas specifiku Francijas konstitūcijā, būs nepieciešams gan Francijas parlamenta apakšpalātas Nacionālās asamblejas, gan augšpalātas Senāta atbalsts, kas varētu būt grūts uzdevums prezidenta Emanuela Makrona mazākuma valdībai.

Francijas galēji labējā partija "Nacionālā apvienība" jau solījusi noraidīt konstitūcijas izmaiņas, apsūdzot Makronu mēģinājumā "dekonstruēt franču nāciju".

Savukārt Senātā plaši pārstāvētā konservatīvo Republikāņu partija nonākusi nesaskaņās ar Korsikas nacionālistiem un nevēlas deleģēt varu autonomijas atbalstītājiem.

Korsikas sala ar 350 000 iedzīvotāju ir Francijas sastāvā kopš 1768. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti