Vācijā aizturēta terorisma kustības «Sarkanās armijas frakcija» locekle

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē arestēta kādreizējās teroristiskās organizācijas "Sarkanās armijas frakcija" dalībniece Daniela Klete. Viņu un vēl divas personas tur aizdomās par slepkavības mēģinājumu un vairākām smagām laupīšanām laikā no 1999. līdz 2016. gadam.

Prokuratūra informēja, ka Lejassaksijas federālās zemes izmeklētāji kādā Berlīnes dzīvoklī arestējuši starptautiskajā meklēšanā izsludināto 65 gadus veco Kleti. Savukārt mediji vēsta, ka viņa identificēta pēc pirkstu nospiedumiem un, iespējams, izmantojusi Itālijas pasi. 

Žurnālistu aptaujātā kaimiņiene Kleti raksturoja kā jauku un draudzīgu cilvēku, bet nespēja sniegt informāciju par viņas privāto dzīvi. Iztiku viņa pelnījusi ar matemātikas privātstundām. 

Savukārt drošības eksperti norādījuši, ka aizturētā piederēja pie "Sarkanās armijas frakcijas" tā dēvētās trešās paaudzes, kas bija arī atbildīga par "Deutsche Bank" izpilddirektora nogalināšanu 1989. gadā. 

Galēji kreiso paramilitāro grupējumu nodibināja 1968. gadā pēc Dienvidamerikas partizānu vienību parauga, bet pēc 30 gadiem tas paziņoja par pašlikvidāciju. 

Prokuratūra pieļauj, ka Kletes un viņa līdzdalībnieku īstenotās laupīšanas nebija politiski motivētas, bet tika veiktas finansiālu apsvērumu dēļ. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti