Krievijas opozīcijas līderi Navaļniju piektdien Maskavā apbedīs ceremonijā šaurā ģimenes lokā

Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju apbedīs 1. martā Krievijas galvaspilsētā Maskavā, taču publiska atvadu ceremonija nav plānota, pavēstīja viņa preses sekretāre Kira Jarmiša. 

"Atvadīšanās no Alekseja notiks Marjino Dievmātes ikonas "Remdē manas skumjas" baznīcā 1. martā plkst. 14.00," sociālajā tīklā "X" rakstīja Jarmiša.

Politiķa bēres notiks Borisovas kapsētā. Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) direktors Ivans Ždanovs iepriekš sacīja, ka Navaļnija bēres bija plānotas 29. februārī, taču "ātri kļuva skaidrs, ka šajā datumā nav neviena cilvēka, kas varētu izrakt kapu".

Ždanovs to saistījis ar faktu, ka šajā dienā Krievijas vadonis Vladimirs Putins teiks uzrunu Federālajā asamblejā, vēstīja tīmekļa vietne "Meduza".

Lai arī Navaļnija domubiedri bija atraduši lielu zāli, kurā būtu iespējama atvadīšanās no aizgājēja, vienošanās par tās īri tā arī netika noslēgta.

"Un, tāpat kā Saļehardā, viņi atkal izvirzīja nosacījumu par "klusām ģimenes bērēm ar atvadām Hovanska kapos". Viens un tas pats, kā viņi šantažēja [Alekseja] māti, kad nevēlējās viņai atdot Alekseja mirstīgās atliekas. (..) Jebkurā gadījumā – zāles nebūs. Neģēļi. Viņi mums nevar "iedot" datumu. Viņi nedos mums zāli. Tik un tā visi atvadīsies no Alekseja," sacīja Ždanovs. 

Korupcijas apkarošanas fonda direktors arī mudināja cilvēkus ierasties laicīgi, lai visi, kas vēlas, paspētu atvadīties no opozicionāra.

KONTEKSTS:

Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde 16. februārī paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Navaļnijs pērn decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960. gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša sestdien, 17. februārī, apstiprināja viņa nāvi.

Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību. Tikmēr Kremļa oponenti, kas pametuši Krieviju, ir tiešāki – Navaļnija nāvi sauc par slepkavību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti