Britu mārciņu banknotes ar karaļa Čārlza III portretu apgrozībā būs no 5. jūnija

Lielbritānijas mārciņu banknotes ar karaļa Čārlza III attēlu apgrozībā nonāks šā gada 5. jūnijā. Jau patlaban jaunās naudaszīmes apskatāmas izstādē Anglijas Bankas muzejā. 

Muzeja pārstāvji informēja, ka jaunajām banknotēm ir tāds pats dizains kā iepriekšējām. Nomainīts vienīgi centrālais monarha portrets un mazākie portreti caurskatāmajā logā naudas zīmju kreisajā pusē. Izstādē redzamas 5, 10, 20 un 50 mārciņu banknotes, kas izgatavotas no polimēra materiāla. Nolietotās vecā parauga banknotes tiks aizstātas pamazām.  

Speciālisti atzinuši, ka cilvēkiem, kas daudzu gadu garumā pieraduši pie mūžībā aizgājušās karalienes Elizabetes II portreta uz naudas un pastmarkām, šāda situācija varētu šķist satraucoša un dīvaina. Tomēr jāatceras, ka neviens cits monarhs nevaldīja tik ilgi kā Elizabete II, un iepriekš bija normāli, ka apgrozībā ir monētas un banknotes ar vairāku karaļu attēliem. Esot arī ļoti svarīgi, lai karalis Čārlzs III pārņemtu īpašumtiesības uz valūtu un lai šī pāreja notiktu viņa valdīšanas laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti