Ministre: Pieaugošais viesstrādnieku pieplūdums apdraud Lietuvas drošību

Pieaugošais skaits ārzemnieku, kas ierodas Lietuvā strādāt, apdraud valsts drošību, pirmdien paziņoja Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite, piebilstot, ka iebraucējus kā aizsegu izmanto naidīgu valstu izlūkdienesti.

"Pieaugošais pieplūdums ir drauds, jo kļūst acīmredzams, ka ir grūtāk nodrošināt kontroles un integrācijas procesus. Arī Valsts drošības departaments ir norādījis, ka pēdējā laikā ir parādījusies satraucoša tendence, – imigranti kļūst par aizsegu naidīgu valstu izlūkdienestiem," preses konferencē sacīja ministre.

Šogad Lietuvā strādāt ieradušies aptuveni 50 000 ārvalstnieku, viņa teica, piebilstot, ka tie galvenokārt ir Baltkrievijas, Uzbekistānas, Ukrainas un Kirgizstānas pilsoņi. Pieaug arī to ārvalstnieku skaits, kas ierodas no Tadžikistānas, Kazahstānas un Azerbaidžānas.

"Šogad ir pieņemti 16 000 lēmumu aizliegt ārvalstu pilsoņiem ieceļot Lietuvā valsts drošības apdraudējuma dēļ," sacīja iekšlietu ministre.

Viņa piebilda, ka šī paša iemesla dēļ 411 Baltkrievijas pilsoņiem ir anulētas uzturēšanās atļaujas un 562 Baltkrievijas pilsoņiem ir atteiktas uzturēšanās atļaujas.

"Šogad Valsts robežsardzes dienests ir atteicis 527 Krievijas pilsoņiem un 600 Baltkrievijas pilsoņiem ieceļošanu Lietuvā valsts drošības apdraudējuma dēļ. Tas liecina, ka mūsu iepriekš pieņemtie lēmumi un ierobežojošie pasākumi patiešām nes augļus," sacīja Bilotaite.

KONTEKSTS:

Arī Latvijas uzņēmēji mudina politiķus plašāk atvērt robežas viesstrādniekiem. Taču par plašāku darba tirgus atvēršanu pagaidām politiski netiek diskutēts.

Latvijas darba tirgus šogad papildinājies ar aptuveni 14 tūkstošiem darbinieku no trešajām valstīm. Ekonomikas ministrs Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība) apņēmies sakārtot viesstrādnieku reģistrēšanās sistēmu, jo bieži viņi reģistrējas kaimiņvalstīs un tur arī maksā nodokļus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti