Vācijā bijušajam karavīram par spiegošanu Krievijas labā piespriesti trīsarpus gadi cietumā

Vācijā pirmdien bijušajam karavīram par spiegošanu Krievijas labā piespriests trīsarpus gadu ilgs cietumsods.

Diseldorfas tiesa atzina, ka apsūdzētais Tomass H., kurš nozieguma brīdī strādāja Bundesvēra iepirkumu dienestā, pēc paša iniciatīvas nodevis slepenu informāciju Krievijai.

54 gadus vecais bijušais karavīrs prāvas laikā atzina savu vainu, apgalvojot, ka cerējis no krieviem apmaiņā iegūt informāciju, kas palīdzētu viņam savlaicīgi nogādāt savu ģimeni drošībā gadījumā, ja pašreizējais karš, ko Krievija uzsākusi pret Ukrainu, pāraugtu kodolkarā.

Viņš bažījies, ka smagā bruņojuma nodošana Ukrainai var ieraut karā arī Vāciju.

Saskaņā ar apsūdzību Tomass H. pārfotografēja vecus mācību dokumentus, kas attiecās uz munīcijas veidiem un lidmašīnu tehnoloģijām, un šos materiālus iemetis Krievijas konsulāta pastkastītē Bonnā.

2023. gada maijā apsūdzētais saistījies ar Krievijas ģenerālkonsulātu Bonnā un vēstniecību Berlīnē, piedāvājot savu sadarbību.

"Viņš nodeva savas profesionālās darbības gaitā iegūto informāciju tālākai nodošanai Krievijas izlūkdienestam," teikts apsūdzības rakstā.

Šis ir tikai viens no vairākiem spiegošanas gadījumiem, kas Vācijā atklāti kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022. gada februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti