ANO eksperti Lībijā guvuši liecības par noziegumiem pret cilvēci

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

ANO atbalstītas izmeklēšanas ietvaros Lībijā gūtas liecības par noziegumiem pret cilvēci, kas pastrādāti pret vietējiem iedzīvotājiem un migrantiem, arī liecības par seksuālu verdzību, teikts pirmdien publiskotā ziņojumā.

ANO Cilvēktiesību padomes izmeklētāji arī pārmet Eiropas Savienībai, ka tā sūtījusi palīdzību Lībijas drošības struktūrām, kas savukārt esot sekmējis noziegumus pret migrantiem un lībiešiem.

Šie apgalvojumi iekļauti plašā jaunā ziņojumā, kas ir balstīts vairākos simtos interviju ar simtiem cilvēku, arī migrantiem un lieciniekiem.

Ar ziņojumu tiek noslēgta faktu noskaidrošanas misija, kas tika uzsākta pirms trim gadiem, lai izmeklētu tiesību pārkāpumus Lībijā.

Kopš 2011. gada, kad NATO atbalstītās sacelšanās gaitā diktators Moammars Kadafi tika gāzts, Lībijā valdījis haoss.

Uz kontroli pretendējušas divas konkurējošas valdības un daudzi kaujinieku grupējumi.

Lībija jau daudzus gadus gadus kalpo kā svarīga tranzītvalsts migrantiem, kas labākas dzīves meklējumos vēlas nonākt Eiropā. Aktīvisti pastāvīgi ceļ trauksmi par bēdīgajiem apstākļiem, kādos migranti atrodas Lībijā.

Savukārt Itālijas aizsardzības ministrs Gvido Krozeto šomēnes apsūdzēja Krieviju un algotņu grupējumu "Vagner" migrantu pieplūdumā pāri Vidusjūrai.

Kā norādīja ministrs, tagad var gandrīz droši apgalvot, ka nelegālo imigrantu pieplūdums ir Krievijas īstenotā hibrīdā kara sastāvdaļa un ka Maskava izmanto šī grupējuma ievērojamo ietekmi vairākās Āfrikas valstīs.

Šogad Itālijā, šķērsojot Vidusjūru, ieradušies aptuveni 20 000 nelegālo imigrantu. Pērn šajā pašā periodā Itālijā ieradās tikai 6100 migranti, liecina Itālijas Iekšlietu ministrijas dati.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti