ASV pilsētā Baltimorā pēc sadursmes ar kravas kuģi sabrūk tilts

Amerikas Savienotajās Valstīs Baltimorā kravas kuģis naktī uz otrdienu ietriecies vienā no Frānsisa Skota Kī tilta balstiem, kā rezultātā liela daļa tilta sagruvusi. Notikuma vietā tiek īstenota vērienīga glābšanas operācija, strādājot gan laivām, gan helikopteriem.

Glābēji konstatējuši, ka zem ūdens atrodas vairākas automašīnas. Ūdenī tiek meklēti vismaz septiņi cilvēki, bet divi cilvēki izglābti. Pilsētas amatpersonas norādījušas, ka uz tilta tā sabrukšanas brīdī atradās vairāki strādnieki, kuri labojuši tilta segumu. 

Pilsētas mērs Brendons Skots piebildis, ka notikušais ir neizsakāma traģēdija. Amatpersonas norāda, ka nekas neliecina, ka Singapūrā reģistrētā konteinera kuģa "Dali" uzskriešana tilta balstam būtu bijusi tīša, taču esot pāragri spriest, kas to izraisījis. 

Pēc negadījuma upē esot iekrituši vairāki transportlīdzekļi un vismaz 20 cilvēki.

"Varu apstiprināt, ka pulksten 1.35 Baltimoras pilsētas policijai tika paziņots par daļēju tilta sabrukumu. Strādnieki, iespējams, atrodas ūdenī pie Frānsisa Skota Kī tilta," norādīja Baltimoras policijas pārstāve, detektīve Nikija Fennoja.

Viņas teikto apliecināja arī Baltimoras pilsētas ugunsdzēsības departamenta preses pārstāvis Kevins Kārtraits. Atsaucoties uz viņa teikto, britu raidsabiedrība BBC vēstīja, ka upē ir iekrituši "līdz pat septiņi cilvēki un vairāki transportlīdzekļi".

Pašlaik notiekot glābšanas operācija, ko vada ugunsdzēsības dienests, sadarbojoties ar ASV krasta apsardzi un citām Merilendas aģentūrām. Notikuma vietā redzami arī vairāki glābšanas helikopteri.

Kuģu monitoringa tīmekļa vietne "MarineTraffic" pieejamā informācija liecina, ka agrā otrdienas rītā zem tilta apstājās ar Singapūras karogu kuģojošs konteinerkuģis "Dali".

Zināms, ka Baltimorā sabrukušais tilts ir 3 km garš un ir daļa no 695. šosejas, kas ved ap Baltimoru. Kuģis, kas tajā ietriecies, ir 300 m garš un bija ceļā uz Kolombo Šrilankā.

Pie tilta esošā Baltimoras osta ir lielākā specializēto kravu pārvadājumu osta Savienotajās Valstīs. Konteineru pārvadājumu eksperts Larss Jansens notikušo raksturo kā lielu katastrofu, kas radīs nopietnas problēmas ASV austrumu krastā ASV importētājiem un eksportētājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti