Gulēšana uz grīdas un spainis tualetes vietā – Lietuvā par ārzemnieku paverdzināšanu aiztur Čehijas pilsoņus

Lietuvā prokuratūra prasa septiņu līdz 12 gadu cietumsodus trim Čehijas pilsoņiem, kas ir vienas ģimenes locekļi, apsūdzībās par sociāli neaizsargātu ārvalstnieku paverdzināšanu viņiem piederošā izklaides parkā Lietuvas piejūras kūrortā Sventājā.

Prokurors Ruslans Ušinsks Klaipēdas apgabaltiesā pieprasīja 12 gadu cietumsodu 45 gadus vecam Čehijas pilsonim Františekam Kolomazņičekam, viņa sievai – 42 gadus vecajai Martai – tiek prasīts astoņu gadu cietumsods, un viņu 21 gadu vecajam dēlam Františekam – septiņu gadu cietumsods. Apsūdzētajiem arī tiek prasīts izmaksāt cietušajiem 30 000 eiro kompensāciju.

Lietas dokumenti liecina, ka ģimene pieņēma darbā trīs vīriešus – divus Čehijas pilsoņus un vienu Polijas pilsoni.

Viņiem solīts labi apmaksāts darbs izklaides parkā Lietuvā. Upuriem tika solīta arī izmitināšana, maltītes un sociālās garantijas.

Tiesībsargājošās institūcijas noskaidrojušas, ka visi trīs vīrieši uz Lietuvu tika aizvesti kravas automašīnas piekabē 2019. gada jūnijā, viņus trīs mēnešus paverdzināja, liekot gulēt uz putu paklājiem, labierīcību vietā novietojot spaini un dušas vietā nodrošinot dārza šļūteni.

Visi trīs apsūdzētie čehu ģimenes locekļi noliedz savu vainu.

Liecinieki ir stāstījuši, ka trīs paverdzinātie ārvalstnieki izskatījās kā bezpajumtnieki, bija nemazgājušies, netīrās drēbēs, izsalkuši. Viņi izklaides parkā esot strādājuši no agra rīta līdz vēlam vakaram.

Sieviete, kas informēja policiju par sliktu izturēšanos pret darbiniekiem, liecināja, ka ir redzējusi, kā ģimenes vecākais dēls ar metāla uzgriežņu atslēgu sit pa ribām vienam no darbiniekiem.

Izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka Čehijas pilsoņu ģimene nepārtraukti iebiedēja vīriešus un bija atņēmusi viņiem pases. Ģimene uzstāj, ka tiek apmeloti konkurences dēļ.

Ģimenes advokāts uzstāja, ka prokuratūrai izmeklēšanas gaitā nav izdevies atrast cietušos.

Klaipēdas apgabaltiesas spriedums lietā gaidāms marta beigās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti