Anglijā par vismaz 13% pērn pieaudzis mājās skoloto bērnu skaits; pedagogi ceļ trauksmi

Izglītības nozares pārstāvji Lielbritānijā pieprasījuši valdības rīcību pēc tam, kad jauni dati atklājuši, ka Anglijā mājās skoloto bērnu skaits pagājušajā gadā vienā semestrī ir palielinājies par vairāk nekā 13 procentiem.

Gandrīz ceturtā daļa vecāku norādījuši, ka viņi bērnus tur mājās galvenokārt dzīvesveida vai filozofisku iemeslu dēļ. Šie iemesli minēti biežāk nekā garīgās veselības faktori un vispārēja neapmierinātība ar skolu. Tikai četri procenti vecāku sacīja, ka viņu lēmuma galvenais faktors ir bažas par veselību saistībā ar kovidu.

Bērnu skološana mājās kļuvusi izplatītāka kopš Covid-19 pandēmijas, un ir pastiprinājusi bažas, ka arvien vairāk cilvēku zaudē profesionālo izglītību un socializāciju. 

Eksperti atzina, ka lēmumu pieņemšanu par skološanu mājās ir veicinājuši vairāki faktori – sākot ar to, ka bērni jūtas nelaimīgi skolā un nesaņem viņiem nepieciešamo atbalstu, līdz valsts finansēto resursu trūkumam. 

Valdība un vietējās varasiestādes tiek mudināti palīdzēt skolām sniegt atbalstu bērniem. Valdība jau vairākus gadus ir apņēmusies izveidot obligātu nacionālu mājās mācīto bērnu reģistru, taču iecere vēl nav realizēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti