Francijas valdība aicina vides apsvērumu dēļ «Melnajā piektdienā» neiegādāties apģērbu

Francijas valdība sāka kampaņu, mudinot cilvēkus ekoloģisku iemeslu dēļ nepirkt jaunas drēbes "Melnās piektdienas" izpārdošanā. Kampaņu iniciēja Francijas ekoloģiskās pārejas ministrs Kristofs Bešu, taču tai veltīts daudz kritikas.

"Melnajā piektdienā" cilvēki daudzviet pasaulē ik gadu masveidā dodas uz veikaliem vai izmanto tiešsaistes pakalpojumus, lai iepirktos ar atlaidēm. Francijā sāktā kampaņa ir viena no vairākām ministra Bešu iniciatīvām, kas paredz mudināt cilvēkus salabot esošās drēbes, nevis pirkt jaunas.

Francijā mudina nepirkt apģērbu
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Kampaņas reklāmā redzams vīrietis, kurš veikala darbiniekam lūdz padomu. Veikala darbinieks aicina vīrieti neko neiegādāties, lai palīdzētu planētai un ietaupītu naudu.

Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs kampaņu nodēvējis par nepārdomātu un sacīja, ka tas kaitēs godīgiem uzņēmumiem. Finanšu ministrija ir centusies cīnīties ar bezdarba pieaugumu un dzīves dārdzības krīzi, turklāt tiek uzskatīts, ka sezonas izpārdošanas ekonomikā atgrieztu vairāk naudas.

Kritiku kampaņai veltīja arī Tirdzniecības alianse, Tekstilrūpniecības savienība un Francijas Modes un apģērbu rūpniecības savienība. Kopīgā paziņojumā tās lūdz kampaņu nekavējoties atsaukt, pretējā gadījumā solot apsvērt tiesvedību par komerciālu nomelnošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti