Mediji: Krievija no vēstniecības Kišiņevā izspiego Moldovas varasiestādes

Krievijas izlūkdienesti izspiego Moldovas varasiestādes, izmantojot antenas un satelītšķīvjus, kas uzstādīti uz Kišiņevas vēstniecības jumta, konstatēts mediju "Jurnal TV" un "The Insider" izmeklēšanā.

Kišiņevā uz Krievijas vēstniecības jumta atrodas vairāki desmiti antenu un satelītšķīvju, teikts pētījumā.

Satelītšķīvju un raidierīču skaits uz vēstniecības jumta ar katru gadu pieaug. Turklāt uz diplomātiskās pārstāvniecības ēkas un līdzās esošo namu jumtiem ik pa laikam var redzēt noslēpumainus cilvēkus, norāda pētījuma autori.

Kā noskaidrojies, šie cilvēki ir slepus strādājoši Krievijas izlūkdienestu – Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) un Ārējās izlūkošanas dienesta (SVR) – darbinieki. Viņi ir cieši saistīti ar hakeru grupējumiem, kas uzlauzuši rietumvalstu līderu Angelas Merkeles, Emanuela Makrona un Hilarijas Klintones e- pastus.

Krievijas izlūkdienestu darbinieki uz vēstniecības jumta biežāk kāpuši pirms parlamenta un prezidenta vēlēšanām, pirms Eiropas politiskās kopienas samita, kā arī Moldovas autonomā Gagauzijas reģiona līdera vēlēšanu dienā 14. maijā.

Citstarp uz jumta pamanīts Pāvels Jakuņins – Krievijas vēstniecības militārā atašeja virsnieks, kas arī atbild par slepenajiem sakaru kanāliem ar GRU galveno mītni Maskavā un kosmiskās izlūkošanas uztveršanas centru Piemaskavā.

Žurnālisti kopumā uz vēstniecības jumta saskaitījuši 28 antenas un satelītšķīvjus, no kuriem daži ļauj izveidot satelītsakarus, mikroviļņu retranslācijas līniju vai pastiprināt bezvadu interneta maršrutētāja signālu, noteikt kuģu, lidmašīnu un vadāmo raķešu atrašanās vietu. Tie pārtver satelīttelefonu signālus.

Ierīces ļauj noklausīties telefonsarunas un pārtvert vietējās policijas sarunas rāciju tīklā.

Turklāt izlūku sievas tiek izmantotas kā kurjeri pārāk lielo failu pārvadāšanai.

Kā apliecināja avoti robežsardzes policijā, sievas bieži lido uz Maskavu un atpakaļ, bet somās viņām vienmēr ir daudz zibatmiņu un cieto disku.

Tā kā sievām ir diplomātiskā imunitāte, viņu bagāžu nevar pārbaudīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti