Panorāma

Krievijas uzlidojumā Harkivas lielveikalam divi nogalinātie

Panorāma

Labējās partijas kļūst Eiropā arvien populārākas

LTV Gruzijā: Protestos piedalās arī Dace un viņas ģimene

Gruzijā dzīvojošā latviete: Man ir svarīgi, kādā valstī dzīvos mani bērni

"Šeit aug mani bērni, un mani ir svarīgi, kādā valstī viņi dzīvos," – tā saka Dace Džavašvili, Gruzijas latviete. Viņa ir viena no dalībniecēm plašajos protestos pret tā saukto "Krievijas aģentu likumu", kas turpinās arī šajā nedēļas nogalē. Gruzijā pastāvīgi dzīvo vairāki desmiti latviešu. Darbojas diasporas organizācija "Ave Sol", kas rīko dažādus kultūras un saviesīgus pasākumus. Gan organizācija, gan vairums tur mītošo tautiešu protestos un politikā neiesaistās – šīs lietas esot jāizlemj gruzīniem pašiem. Taču Dace un viņas ģimene nevar stāvēt malā. 

Pēdējās nedēļās neviens protests Gruzijā nav iedomājams bez opozīcijas neformālās himnas, par kuru kļuvusi mīlīgi naivā tautas dziesmiņa "Samšoblo" jeb latviski - "Dzimtene". Kopā ar protestētājiem to dzied arī Dace Džavašvili, jo Gruzija jau ilgus gadus ir arī viņas otrā dzimtene.

Dace ar savu vīru iepazinās, kad abi studēja Zviedrijā un jau 13 gadus Dace dzīvo Gruzijā.

Tagad ģimenē aug jau četri bērni. Ja citi latvieši no protestiem diplomātiski turas nomaļus, tad Dace Gruzijā jūtas iesakņojusies un arī viņai rūp, kādu ceļu šī valsts dosies nākotnē. Tādēļ  viņu ar vīru Otaru un bērniem bieži var sastapt protesta mītiņos un gājienos.

"Kamēr bērni bija mazi, mazāk piedalījāmies. Bet, sākot no kara Ukrainā, no tiem protestiem, mēs aktīvi ar visu ģimeni un bērniem piedalāmies.

Tā ir valsts, kur arī mani bērni aug. Tā ir viņu nākotne arī. Un es pati pēc šiem 14 gadiem esmu Latvijas patriote, bet es ļoti jūtu līdzi Gruzijai un esmu arī Gruzijas patriote,"

saka Dace Džavašvili. 

Īpašais sajūtas Dacei ar ģimeni bijušas par dalību pirms nedēļas aizvadītajā lielajā 11. maija demonstrācijā, kurā piedalījās daudzi desmiti vai pat simti tūkstoši cilvēku.

"Tā bija tiešām fantastika, jo, kad nāca abas straumes cilvēku... No Mardžanišvili laukuma puses mēs nācām un nāca no Republikas laukuma lejā krastmalā un pa abām krastmalām nāca cilvēki. Ar mobilajos telefonos ieslēgtiem lukturīšiem. Tas vienkārši bija kaut kas neaprakstāms," atceras Dace.

Runājot par praktiskiem apsvērumiem - Daces bērniem tāpat kā vairumā gruzīnu-latviešu jaukto ģimeņu, ir Gruzijas un Latvijas dubultpilsonība. Taču sasniedzot pilngadību, viņiem nāksies izvēlēties – vienu vai otru pasi. Ja Gruzija tikmēr būs pievienojusies ES, šī sāpīgā izvēle atkristu. Bet, ko nesīs nākotne – to Dace neņemas spriest.

Vienlaikus viņa tic, ka karstasinīgie gruzīni tāpat kā latvieši "Dziesmotajā revolūcijā" savas valsts kursa maiņu spēs panākt bez vardarbības. Skanot "Samšoblo" un citām dziesmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti