Francijā izsludināts augstākais terorisma trauksmes līmenis

Francijas valdība pieņēmusi lēmumu paaugstināt terorisma trauksmes līmeni līdz visaugstākajam. Šāds lēmums pieņemts pēc piektdien notikušā terorakta Maskavas tuvumā esošajā koncertzālē.

Atbildību par pastrādāto noziegumu uzņēmās teroristiskās organizācijas "Islāma valsts" Afganistānas atzars. Lēmums par trauksmes līmeņa paaugstināšanu pieņemts vien četrus mēnešus pirms Parīzē gaidāmajām vasaras olimpiskajām spēlēm.

Bažas par uzbrukumiem arī Francijā

Lēmums tika pieņemts pēc svētdien vakarā notikušās nacionālās aizsardzības padomes sanāksmes, kuru vadīja Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Francijas terora trauksmes sistēmā ir trīs līmeņi. Visaugstāko var noteikt, ja ir noticis terorakts Francijā vai aiz tās robežām; vai arī gadījumā, ja pastāv nenovēršami draudi.

Šādā gadījumā tiek noteiktas papildu drošības pārbaudes. To vidū ir pastiprināta bruņoto spēku klātbūtne sabiedriskās vietās. Šis trauksmes līmenis ir spēkā uz noteiktu laiku.

Francijā izsludināts augstākais terorisma trauksmes līmenis
00:00 / 03:15
Lejuplādēt

Francija jau iepriekš ir pieredzējusi vairākus nāvējošus teroraktus. To vidū bija 2015. gada novembrī notikušie terorakti Parīzē, par kuriem atbildību uzņēmās teroristiskā grupējuma "Islāma valsts" kaujinieki.

Ierodoties plānotā vizītē Franču Gviānā, Francijas prezidents Makrons paziņoja, ka valsts rīcībā ir informācija, kas ne tikai apliecina "Islāma valsts" atbildību par Maskavas apgabala Krasnogorskā pastrādāto teroraktu, bet arī par to, ka šis pats kaujinieku grupējums pēdējo mēnešu laikā ir plānojis veikt uzbrukumus arī Francijas teritorijā.

"Par šo uzbrukumu atbildību uzņēmusies "Islāma valsts", un pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, šo uzbrukumu tiešām gatavoja un īstenoja "Islāma valsts" atzars," teica Makrons.

Piesardzības solis

"Šajā jautājumā vakardien pieņemtais aizsardzības padomes lēmums, pirms devos prom no Francijas, ir vienkāršs: pieņemt zināšanai mums pieejamos lēmumus, ņemot vērā to, ka šis grupējums, kas tiek vainots uzbrukumā, pēdējo mēnešu laikā ir vairākkārt mēģinājis pastrādāt to pašu mūsu teritorijā."

"Līdz ar to, ņemot vērā nodomus un sekas, kā piesardzības pasākumu, kas pamatojas uz drošiem pierādījumiem, mēs nolēmām palielināt trauksmes līmeni.

Jūs atcerēsieties, mēs to samazinājām gada sākumā. Tas iepriekš tika pacelts pēc uzbrukuma Arasā. Tāpēc šis lēmums ir pamatots."

Makrons atsaucas uz pagājušā gada oktobrī notikušo uzbrukumu Arasas licejam Francijas ziemeļaustrumos, kur uzbrucējs nāvējoši sadūra skolotāju.

Kā tolaik vēstīja mediji, Francijas iestādes pēc notikušā mobilizēja 7000 karavīru papildu aizsardzības nodrošināšanai. Savukārt trauksmes līmenis tika samazināts šī gada janvārī.

Francijas dienesti ir paaugstinātā gatavībā

Pirmdien intervijā sabiedriskā radio kanālam "France Inter" politologs un Tuvo Austrumu speciālists islāma un arābu lietās Žils Kepels, komentējot Francijas valdības lēmumu, norādīja uz teroristu draudu nopietnību.

"Tas nav īsti jautājums par Krieviju, bet fakts ir tāds, ka, tuvojoties olimpiskajām spēlēm, visi Francijas drošības dienesti ir paaugstinātā gatavībā, piedaloties mācībās.

Šeit būs daudz ārzemju tūristu, un tas ir ideāls brīdis visiem Francijas un Rietumu ienaidniekiem veikt uzbrukumus.

Šis [brīdinājums] ir veids, kā līdzpilsoņiem pateikt, ka šis nav izdomājums un ka mums jābūt gataviem iespējamiem uzbrukumiem."

Kepels, lūgts komentēt piektdien notikušo teroraktu Piemaskavā, norādīja, ka piesardzīgi raugās uz ātri notikušo četru iespējamo uzbrucēju arestu Krievijas teritorijā, sakot, kas tas viņam šķiet neīsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti