Pētījums: Vācijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā atklāti tūkstošiem seksuālās izmantošanas gadījumu

Vācijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā konstatēti tūkstošiem seksuālās izmantošanas gadījumu pret nepilngadīgajiem. Tas secināts pētījumā, ko pasūtījusi Hannoveres Lietišķo zinātņu un mākslas universitāte. 

Vācijas Evaņģēliski luteriskā baznīca atzinusi, ka tā nav darījusi pietiekami daudz, lai aizsargātu bērnus. Pētījumā tika lēsts, ka to nepilngadīgo skaits, kas kļuvuši par baznīcas kalpu un darbinieku upuriem, varētu sasniegt 9355. 

Viens no pētījuma autoriem atzinis, ka reģionālo baznīcu sniegtie ierobežotie pierādījumi nozīmē, ka šis skaitlis, iespējams, ir tikai "aisberga redzamā daļa". 

Pētnieki veikuši aprēķinus pēc 2225 dokumentētiem vardarbības gadījumiem, kuros tika identificēti 1259 potenciālie vainīgie kopš 1946. gada. Vācijas  luterāņu baznīcai jau ilgu laiku bija izdevies izvairīties no šāda veida skandāla, kas pārņēma katoļu baznīcu. 

Reģionālo baznīcu lēnais darbs apgrūtinājis vispusīgu pētījuma veikšanu, atzinuši autori. Vācijas Evaņģēliski luteriskā baznīca paziņojusi, ka novembrī iesniegs "rīcības plānu", pamatojoties uz pētījuma rezultātiem.

Pērn bijusī baznīcas vadītāja atkāpās no amata pēc tam, kad viņai tika izvirzītas apsūdzības par iespējamu kolēģa seksuālas vardarbības gadījuma slēpšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti