Rīta Panorāma

Ukrainu pametuši 9 miljoni iedzīvotāju

Rīta Panorāma

Aicina palīdzēt sagatavot ierakumu sveces Ukrainai

Tallinā un Vatikānā uzstādītas Ziemassvētku egles

Tallinā un Vatikānā uzstādītas Ziemassvētku egles

Tallinas Rātslaukumā uzstādīta Igaunijas galvenā egle, kas atceļojusi no Harju apriņķa. Šāds tradicionāls rotājums kopš ceturtdienas, 23. novembra, krāšņo arī Svētā Pētera laukumu Vatikānā.

Konkursam par Tallinas šī gada Ziemassvētku egli tika saņemti 17 pieteikumi, un pēc ilgām diskusijām tika izvēlēts 15 metrus augsts koks, kas auga bīstami tuvu kādai elektrolīnijai. Saimnieks to bija paglābis no apzāģēšanas, jo vēlējās skaistajai eglītei cienījamāku likteni.

Tallinas pašvaldības pārstāvji atzīst, ka šī gada eglīte, iespējams, ir visu laiku zemākā, taču galvenie izvēles kritēriji bija tās kuplums, zaru blīvums un kopējais izskats. Vienlaikus Rātslaukumā tiks celta svētku estrāde un veidots Ziemassvētku tirdziņš, ko oficiāli plāno atklāt 1. decembrī.

Tikmēr Vatikāna egle atceļojusi no Pjemontas reģiona Itālijā, un arī šajā gadījumā tai tika dota "pēdējā iespēja".  56 gadus vecais koks varēja nolūzt un nogāzties, bet tagad tas priecēs tūkstošiem cilvēku.

Egle Vatikānā
Egle Vatikānā

Pēc svētkiem no egles stumbra izgatavos koka rotaļlietas, ko ziedos labdarībai, bet svētku laikā pie tās izveidos Kristus dzimšanas ainu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti