Norvēģija rūpīgi vēro situāciju uz robežas ar Krieviju

Norvēģija rūpīgi uzrauga situāciju uz robežas ar Krieviju saistībā ar tās radīto migrantu spiedienu uz Somiju, taču pašlaik situācija tur esot normāla, paziņoja Norvēģijas premjerministrs Jūnass Gārs Stēre, kurš piektdien, 24. novembrī, apmeklēja Igauniju.

Stēre atgādināja, ka Norvēģija 2015. gadā piedzīvoja strauju migrantu pieplūdumu no Krievijas, tāpēc valsts esot gatava šāda scenārija atkārtojumam.

"Mūsu pienākums NATO ir būt par "ausīm un acīm" ziemeļos. Pašlaik mēs tur nenovērojam neko neparastu, par ko vajadzētu ziņot.

Taču Norvēģijai ir situācijas novērtējums, mums ir pieredze, sekojot notikumu attīstībai, un, kā mēs Norvēģijā sakām, mēs vēlamies redzēt augšējos ziemeļus ar zemu spriedzi. Šāda ir pašreizējā situācija, un tā tiek ļoti rūpīgi uzraudzīta," sacīja Norvēģijas premjers.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā arvien pieaudzis migrantu skaits, kas caur Krieviju ierodas pie Somijas robežas un lūdz patvērumu.

Drošības eksperti uzskata, ka Krievija uz robežas ar Somiju izmanto hibrīdkara taktiku, atkārtojot migrācijas krīzes izraisīšanas scenāriju, kāds tika pielietots uz Baltkrievijas robežas ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, un cenšoties destabilizēt NATO.

Somijas premjerministrs Peteri Orpo trešdien paziņoja, ka tiks slēgti visi robežšķērsošanas punkti uz robežas ar Krieviju, izņemot vienu, vistālāk ziemeļos esošo.

Somijas 1340 kilometrus garā robeža ar Krieviju ir ES ārējā robeža un NATO austrumu flangs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti