Dienas ziņas

Augstkalnē sūrojas par sabojāto tiltu un sliktajiem ceļiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dublinā vardarbīgi protesti pēc četru cilvēku saduršanas

Īrijas premjers Dublinas grautiņa dalībniekus sola bargi sodīt un nodēvē tos par «kaunu valstij»

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars piektdien paziņoja, ka protestētāji, kas Dublinā ceturtdienas vakarā sarīkoja grautiņus, savai valstij darījuši kaunu un bijuši naida motivēti. Īrijas galvaspilsētā ceturtdien izcēlās plaši nemieri pēc tam, kad Dublinas centrā pie skolas tika sadurti pieci cilvēki.

"Tie, kas bija iesaistīti vardarbībā, apkaunoja Dublinu, apkaunoja Īriju un apkaunoja savas ģimenes un paši sevi," žurnālistiem sacīja Varadkars, nekārtību cēlājus saucot par noziedzniekiem.

"To, ko viņi darīja, viņi nedarīja ar vēlmi aizsargāt Īrijas iedzīvotājus. Viņi to nedarīja patriotisma dēļ. Viņi to darīja tāpēc, ka viņus pārņēma naids. Viņi mīl vardarbību. Viņiem patīk haoss, un viņiem patīk nodarīt pāri citiem," viņš piebilda. Arī policija vardarbībā vainoja galēji labējās ideoloģijas vadītu grupējumu.

Īrijas premjers solīja, ka viņa valdība izmantos visus likumā noteiktos līdzekļus, visu valsts mehānismu, lai sodītu tos, kas bija iesaistīti ceturtdien notikušajos grautiņos,

Dublinā naktī uz piektdienu tika aizdedzināti un bojāti vairāki transportlīdzekļi un izlaupīti vai ievērojami bojāti 13 veikali. Līdz šim aizturētas 34 personas.

Tādu vardarbības uzliesmojumu valsts nebija pieredzējusi vairākas desmitgades, vērtēja policija.

Īrijas policijas jeb gardas komisārs Drū Hariss piektdien preses konferencē Īrijas galvaspilsētā pastāstīja, ka vairāki policisti tika ievainoti cīņā ar kādu grupējumu, kas ceturtdienas vakarā Dublinā piedalījās grautiņos.

Viens policists guva smagus ievainojumus, un daudzi citi kārtībsargi tika ievainoti, jo uz viņiem tika raidītas pirotehnikas raķetes.

"Tas, ko mēs redzējām aizvadītajā naktī, bija ārkārtējs vardarbības uzliesmojums," sacīja Hariss. "Šādas ainas mēs neesam redzējuši gadu desmitiem."

Hariss arī sacīja, ka neilgi pēc pusnakts pilsētā tika atjaunots miers.

Īrijas tieslietu ministre Helēna Makentī teica, ka nekārtības valstī nav pieļaujamas un ka noziedznieki un manipulatīvi cilvēki nedrīkst izmantot šo šausminošo traģēdiju, lai radītu haosu.

"Mēs nepieļausim, ka neliels skaits cilvēku izmanto šausminošu notikumu, lai [sabiedrībā] veicinātu šķelšanos," viņa teica.

Laikā, kad Īrijas galvaspilsētā notikušas nekārtības, valsts ir saskārusies ar hronisku mājokļu krīzi. Plaši izplatītā neapmierinātība ar situāciju Īrijā ir veicinājusi pret patvēruma meklētājiem un bēgļiem vērstu nepatiku, un galēji labēji noskaņotas personas mītiņos un sociālajos tīklos ir veicinājušas pret imigrāciju vērstu noskaņojumu, apgalvojot, ka "Īrijā [citiem cilvēkiem] vairs nav vietas".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti