Panorāma

Panākts kompromiss par reņģu un brētliņu nozvejas kvotu

Panorāma

Panorāma

Orbāna izteikumi par ES izraisa protestus

Ungārijas līderis Orbāns salīdzinājis Eiropas Savienību ar PSRS

Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna izteikumi kārtējo reizi izraisījuši plašu neizpratni.  Ungārijas antikomunistiskās sacelšanās gadadienā viņš Eiropas Savienību (ES) salīdzinājis ar Padomju Savienību. Pēc šiem izteikumiem Budapeštas ielās izgāja tūkstošiem protestētāju.

Orbāns savā runā apsūdzēja Briseli liberālās demokrātijas uzspiešanā, ko, pēc viņa teiktā, ungāri noraida, kā arī centienos atņemt valstu identitāti. Viņš arī kritizēja Eiropas Savienību par pārāk atvērto migrantu politiku un ES dalībvalstu ieraušanu karā. Tomēr Orbāns uzsvēra, ka šī situācija nav nelabojama.

"Šodien notiek tādas lietas, kas atgādina par padomju laikiem. Par laimi – tas, kas reiz bija traģēdija, tagad labākajā gadījumā ir komēdija. Maskava bija traģēdija, Brisele ir vienkārši slikta mūsdienu parodija," apgalvo Orbāns.

"Mums bija jādanco pēc Maskavas stabules. Arī Brisele pūš stabuli, bet varam dejot, kā mums tīk, vai nedejot nemaz. Padomju Savienība bija bezcerīga. Eiropas Savienība nav – vismaz vēl ne."

Ielās izgājušie demonstranti pauda savu neapmierinātību arī ar Ungārijas pārāk siltajām attiecībām ar Maskavu. Orbāns tiek uzskatīts par vienu no tuvākajiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotajiem Eiropas Savienībā.

Lai arī viņš pievienojies ES balsojumiem par sankcijām pret Krieviju, viņš tās asi kritizējis. Pagājušonedēļ Ķīnā notikušajā starptautiskā forumā Orbāns tikās ar Putinu, lai pārrunātu sadarbību enerģētikas jomā. Par šo tikšanos bažas pauduši līderi gan Eiropā, gan ASV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti