Igaunija tuvākā nākotnē vēlas kļūt par vienu no 5 bagātākajām valstīm Eiropā

Igaunija virzās uz mērķi tuvākā nākotnē kļūt par vienu no bagātākajām valstīm Eiropā, tā otrdien paziņoja valsts premjerministre Kaja Kallasa. Pirmoreiz ambiciozo mērķi 2007. gadā uzstādīja tālaika Igaunijas premjers Andruss Ansips, kurš to vēlējās panākt līdz 2022. gadam.

"2007. gadā tālaika Reformu partijas priekšsēdētājs un Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips teica, ka Igaunija kļūs par vienu no piecām bagātākajām valstīm Eiropas Savienībā (ES) un Eiropā. Saskaņā ar viņa ideju tam bija jānotiek 15 gadu laikā," uzrunājot parlamentu, sacīja opozīcijas deputāts Vadims Belobrovcevs no Centra partijas frakcijas.

Lai arī pagājuši jau 16 gadi, Igaunija aizvien ir tikpat tālu no toreiz uzstādītā ambiciozā mērķa, vērtēja Belobrovcevs:

"Un mans jautājums ir ļoti vienkāršs. Vai 2035. gadā Igaunija būs starp piecām bagātākajām valstīm Eiropā vai ne?" 

Igaunijas premjere atbildi parādā nepalika un norādīja, ka jau 2000. gadā Igaunijā IKP uz vienu iedzīvotāju bija 36% no vidējā rādītāja Eiropā. Savukārt 2004. gadā, kad valsts pievienojās ES, tie jau bija 48%, viņas teikto citēja Igaunijas sabiedrisko mediju portāls ERR.

"Šodien tie jau ir 87% no Eiropas vidējā rādītāja. Tādējādi mēs esam ceļā uz to, lai kļūtu par vienu no bagātākajām valstīm. Mēs visus šos gadus esam ļoti skaidri virzījušies pareizajā virzienā, lai drīzumā kļūtu par vienu no bagātākajām valstīm Eiropā. Bet, protams, mums ir jāveic turpmāki pasākumi, lai to panāktu," teica Kallasa.

Arī Ansips, kurš pirms 16 gadiem prognozēja Igaunijas kļūšanu par vienu no bagātākajām valstīm Eiropā, pērn sarunā ar igauņu izdevumu "Ärileht" atzina, ka valsts uz viņa izvirzīto mērķi virzās ļoti enerģiski.

"Ja skatāmies uz neatkarības atgūšanas periodu un pašreizējo stāvokli, Igaunijas IKP ir pieaudzis 20 reizes, kamēr ES kopumā tas ir pieaudzis tikai 2,3 reizes. Mūsu izaugsme ir bijusi daudz straujāka nekā citās valstīs, kurām ir bijis līdzīgs liktens kā mums," sacīja Ansips.

"Ja mēs turpināsim šādi, mēs pastāvīgi centīsimies būt starp bagātākajiem. Pirms 30 gadiem ekonomiskie apstākļi Igaunijā un Moldovā bija vienādi, un tagad Moldova ir nabadzīgākā valsts Eiropā, bet Igaunija ir starp bagātākajām," piebilda politiķis.

Viņaprāt, turpinot tāpat kā līdz šim, Igaunijai ir izredzes kļūt par vienu no piecām bagātākajām valstīm Eiropā, taču konkrētu laiku, kad tas varētu notikt, viņš nenosauca.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti