Dānijā izlūkošanas aģentūras tiesājas ar iespējamo bijušo informatoru

Dānijas izlūkošanas aģentūras šodien stājās tiesas priekšā lietā, ko ierosinājis kāds dānis, kurš apgalvo, ka bijis Dānijas slepenais informators Sīrijā. Tomēr pēc Spānijas tiesas lēmuma viņš nonācis cietumā saistībā ar iespējamām saitēm ar teroristu organizāciju "Islāma valsts".

Dānijā lielu uzmanību ieguvusi izlūkošanas aģentūru tiesāšanās iespējamu bijušo informatoru
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Vīrietis vēlas, lai izlūkdienesti atzītu sadarbību ar viņu, cerot, ka tādējādi viņš tiktu attaisnots. Dānijas parlaments februārī nolēma likt izmeklēšanas komitejai izmeklēt vīrieša prasību, kaut gan kreisā valdība iebilst pret izmeklēšanu.

Sīrijas izcelsmes Dānijas pilsoņa Ahmeda Samsama advokāts tiesā norādīja, ka galvenais jautājums ir par to, vai izlūkošanas aģentūrām ir jāpieprasa atzīt šī sadarbība. Vīrieša cīņa ar dienestiem gan varētu būt ļoti sarežģīta. Dānijas slepenais dienests un militārais izlūkdienests ir uzstājuši, ka

nevar apstiprināt savu informatoru identitāti. Nav arī likumu, kas pieprasītu izlūkdienestiem apstiprināt slepenu informāciju.

Tikmēr aizstāvības puse apgalvo, ka Spānijas Augstākā tiesa jau skaidri pateikusi, ka pat tad, ja viņš faktiski strādāja Dānijas izlūkdienestos, tas viņu nepasargā no viņam piespriestā soda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti