Attīstības valstu bloks BRICS uzaicina pievienoties sešas valstis

Attīstības valstu blokam BRICS uzaicinātas pievienoties sešas valstis, ceturtdien BRICS samitā Johannesburgā paziņoja Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) prezidents Sirils Ramafosa.

Šīs valstis ir Apvienotie Arābu Emirāti, Argentīna, Etiopija, Ēģipte, Irāna un Saūda Arābija, kas kļūs par bloka dalībniecēm no 2024. gada. 

Pašlaik BRICS dalībvalstis ir Brazīlija, Krievija, Indija, Ķīna un DĀR. Nosaukums BRICS veidots no šo valstu nosaukumu angļu valodā pirmajiem burtiem.

Šīs piecas dalībvalstis samitā Johannesburgā vienojās paplašināt bloku.

Šī ir otrā reize, kad BRICS nolēmis paplašināties. Bloku 2009. gadā izveidoja Brazīlija, Krievija, Indija un Ķīna, bet DĀR pievienojās 2010. gadā. BRICS blokā ir aptuveni 40% pasaules iedzīvotāju, un tas rada vairāk nekā ceturto daļu no pasaules iekšzemes kopprodukta.

Johannesburgas samits izpelnījies ievērību tādēļ, ka uz to neieradās Krievijas prezidents Vladimirs Putins, jo Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) izdevusi orderi viņa aizturēšanai saistībā ar bērnu nolaupīšanu no okupētajām Ukrainas teritorijām. Tā kā DĀR ir SKT dalībvalsts, tai Putins būtu jāaiztur.

BRICS sākumā tika izveidots kā ekonomikas bloks, taču vēlāk tā darba kārtībā parādījās arī ģeopolitiski jautājumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti