Rīta Panorāma

Vadošie kandidāti uz EK vadītāja amatu tiekas debatēs

Rīta Panorāma

Saruna ar AS "Latvijas valsts meži" pārstāvi Tomasu Kotoviču un Cūkmenu

ECT noraida Gruzijas eksprezidenta Saakašvili sūdzības

ECT noraida Gruzijas eksprezidenta Saakašvili sūdzību

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) noraidījusi Gruzijas eksprezidenta Mihaila Saakašvili sūdzību saistībā ar divām dzimtenē pret viņu ierosinātām krimināllietām. Viņš patlaban izcieš deviņu gadu cietumsodu.

Sūdzība bija saistīta ar lietu par uzbrukuma organizēšanu opozīcijas deputātam 2005. gadā un par četru bijušo Iekšlietu ministrijas darbinieku nelikumīgu apžēlošanu trīs gadus vēlāk. Saakašvili arī apgalvoja, ka viņam izvirzītās apsūdzības bijušas politiski motivētas.

Tiesa atzina, ka nav pārkāpts Eiropas Cilvēktiesību konvencijas pants, kas paredz, ka cilvēku nedrīkst notiesāt par darbībām, kas nav noziedzīgas, jo apsūdzības bijušas nopietnas un pamatotas.

Saakašvili nebija liegtas tiesības uz taisnīgu tiesu, un viņš nav iesniedzis pietiekamus pierādījumus, kas liecinātu par netaisnību šo lietu izskatīšanas laikā, secināja tiesa.

Jāatgādina, ka eksprezidentu Saakašvili 2018. gadā aizmuguriski notiesāja uz sešiem gadiem cietumā saistībā ar uzbrukumu deputātam, bet vēl trīs gadi ieslodzījumā viņam piespriesti par slepkavības lietā notiesāto amnestiju.

Saakašvili atgriezās Gruzijā 2021. gadā, tika aizturēts un izcieš cietumsodu. Tomēr veselības problēmu dēļ viņš patlaban atrodas kādā privātā klīnikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti