Rīta Panorāma

Francijā pret pensiju reformu protestē miljons cilvēku

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Nīderlandē sadzīves tehniku remontē kafejnīcās

Nīderlandē sadzīves tehniku remontē kafejnīcās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Šonedēļ Eiropas Komisija (EK) iepazīstināja ar priekšlikumiem, lai Eiropas Savienībā (ES) veicinātu sadzīves  tehnikas remontu, nevis nomaiņu. Tikmēr Nīderlandē izveidotas īpašas kafejnīcas, kur jau patlaban bez maksas ātri iespējams risināt šo problēmu.

"Ir lieliska sajūta atnākt mājās pēc darba dienas, zinot, ka  esi palīdzējis daudziem cilvēkiem un devis arī viņiem iespēju priecīgiem atgriezties mājās. Tas dod lielu labumu – nāk par labu videi un rodas mazāk atkritumu. Mums izdodas salabot apmēram 80% no cilvēku atgādātām lietām. Priecīgi ir gan klienti, gan mēs, mehāniķi," teica meistars Edvards Tonino.

Meistari – brīvprātīgie – šajā Amsterdamas kafejnīcā ierodas katru trešdienu, un vienlaikus ierodas cilvēki ar sabojātām lietām, galvenokārt virtuvē izmantojamo mazo tehniku. Vienkāršāko remontu, protams, var veikt paši īpašnieki, taču ļoti bieži neiztikt bez īpašiem instrumentiem, kas ir tikai speciālistu rīcībā.

Apmeklētāju kļūst aizvien vairāk, un tas saistīts gan ar iedzīvotāju ekonomiskajām problēmām, gan zaļo domāšanu. Maznodrošinātajiem ir iespēja pret brīvprātīgiem ziedojumiem ietaupīt pat 100 eiro par ierīci, un šādas kafejnīcas gada laikā arī samazina pilsētā izmetamo atkritumu daudzumu par septiņām tonnām.

Šādu pieeju vēlas veicināt arī oficiālās institūcijas, un EK rosina noteikt remonta iespējas garantijas termiņa laikā, ja  tās ir lētākas vai izmaksā tikpat, cik nomaiņa. Lietotājiem arī būs lielākas tiesības pieprasīt preču remontu gadījumos, kad nav paredzētas garantijas vai to termiņš ir beidzies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti