Protestējošie zemnieki ielaužas Parīzes lauksaimniecības izstādē

Vairāki desmiti franču zemnieku, kas protestē pret Eiropas Savienības "zaļo kursu", sestdien ielauzās Parīzes lauksaimniecības izstādē. Izcēlās arī sadursmes starp lauksaimniekiem un policistiem, kas mēģināja tos atturēt.

Daudzi no protestētājiem pieprasīja prezidenta Emanuela Makrona atkāpšanos. Ziņu aģentūra "Reuters" vēstīja, ka vismaz viens cilvēks ticis aizturēts.

Starptautiskajā lauksaimniecības izstādē, kas ilgs deviņas dienas un varētu piesaistīt aptuveni 600 000 apmeklētāju, bija ieradies arī Makrons, lai piedalītos diskusijā ar lauksaimniekiem, pārtikas ražotājiem un tirgotājiem.

Šo sarunu gan nācās atcelt, jo zemnieku organizācijas atteicās tajā piedalīties.

Saniknotie zemkopji visā Eiropā jau nedēļām ilgi rīko protestus, paužot neapmierinātību ar ES birokrātiju, jaunajiem noteikumiem, kuru mērķis ir ierobežot globālo sasilšanu, un Ukrainas lauksaimniecības ražojumu importu, kas grauj pašmāju zemnieku konkurētspēju.

Zemnieku demonstrācijas jau likušas dažu ES dalībvalstu valdībām un EK attiekties no atsevišķām iecerētajām reformām.

Zemnieku protesti Francijā, kuru ietvaros notika ceļu bloķēšana un kūtsmēslu izgāšana pie sabiedriskajām ēkām, bija pierimuši pēc tam, kad premjerministrs Gabriels Atāls apsolīja īstenot virkni pasākumu lauksaimnieku prasību apmierināšanai, atvēlot tam 400 000 eiro.

Taču šonedēļ, lauksaimniecības izstādes priekšvakarā, tie atsākās, protestētājiem izdarot spiedienu uz valdību, lai panāktu doto solījumu izpildi un arī citu prasību izpildi.

Piektdien lauksaimnieki rīkoja demonstrāciju blakus izstādes norises vietai, kur daļa protestēju arī nakšņoja.

Tikmēr citi piedalījās traktoru procesijā, kas devās uz Parīzes centru, kur protestētāji uzturējās vairākas stundas.

Politikas eksperti uzskata, ka zemnieku protesti var ietekmēt arī jūnijā gaidāmo Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti