Vairākas valstis pagarinās Eiropas iekšējo robežkontroli

Čehijas valdība nolēmusi līdz 3. decembrim pagarināt kontroli uz iekšējās Šengenas robežas ar Slovākiju. Šādu nelegālās imigrācija ierobežošanas pasākumu varētu turpināt arī Vācija, Polija un citas Eiropas valstis.

Pagaidu robežkontroli Čehijā ieviesa oktobra sākumā, un līdz šim pārbaudīti apmēram 399 000 cilvēku. Fiksēti 1167 nelegālie ieceļotāji, un 56 personas aizturētas aizdomās par cilvēku kontrabandu.

Tikmēr Vācijas federālā policija vēsta, ka pagājušajā mēnesī kopumā fiksēti nedaudz vairāk nekā 20 000 nelikumīgi iebraukšanas gadījumi jeb par 1300 mazāk nekā septembrī.

Pozitīvā tendence konstatēta pirmo reizi kopš februāra, un tās galvenais iemesls ir daļēja robežkontroles atjaunošana. Tomēr problēma vēl joprojām ir ļoti aktuāla, un, piemēram, šogad Meklenburgas-Priekšpomerānijas federālajā zemē pie Polijas robežas nelegālo migrantu skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieaudzis trīs reizes.

Arī Polija gatavojas pagarināt kontroli uz robežas ar Slovākiju, jo tā esot ļoti efektīva. Līdz šim uz robežas aizturēti 1050 nelegālie ieceļotāji un 50 cilvēku tirgotāji.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti