Polijas autopārvadātāji paplašina blokādi uz robežas ar Ukrainu; pievienojas arī lauksaimnieki

Polijas autopārvadātāji ceturtdien paplašināja iepriekš uzsāktos protestus pret negodīgu konkurenci, bloķējot vēl vienu robežpunktu ar Ukrainu un par diviem mēnešiem pagarinot Dorohuskas robežpunkta blokādi. Neapmierinātajiem autovadītajiem pievienojušies arī poļu lauksaimnieki.

Blokāde, kas šomēnes sākās trīs galvenajos robežšķērsošanas punktos ar Ukrainu, tagad ir paplašināta līdz Medikas robežpunktam Polijas dienvidos, jo sarunās starp Varšavu un Kijivu līdz šim nav rasts risinājums.

Medikā protestējošajiem kravas automašīnu šoferiem pievienojās arī vietējie lauksaimnieki, kuri apgalvoja, ka Ukrainas importa dēļ ir pazeminājušās graudu cenas.

"Mēs šodien esam šeit, pie robežas Medikā, un sākam trīs dienu brīdinājuma protestu pret situāciju lauksaimniecībā un transportā," ziņu aģentūrai AFP sacīja Medikas lauksaimnieku protesta akcijas vadītājs Romāns Kondrovs.

Lauksaimnieki ir pieprasījuši subsīdijas un aizdevumus uzņēmējdarbības atbalstam, kā arī paziņojuši, ka bloķēs Medikas robežpunktu uz vairākām stundām dienā, bet no pirmdienas uzsāks pilna mēroga blokādi.

"Mēs atbalstām mūsu Polijas valsts transporta nozari, un mēs atbalstām viens otru – viņi atbalsta mūs, mēs atbalstām viņus," piebilda Kondrovs.

Protesta organizatori atļauj caurbraukšanu pasažieru transportam, kā arī humānajai un militārajai palīdzībai.

Polijas un Ukrainas infrastruktūras ministrijas kopā ar Eiropas Savienības (ES) pārstāvjiem ir vairākkārt sēdušās pie sarunu galda, lai atrisinātu krīzi uz abu valstu robežas. Vienošanos pagaidām nav izdevies panākt.

Polijas ziņu aģentūra PAP iepriekš vēstīja, ka pašlaik rindā, lai šķērsotu robežu,  Korčovas–Krakovecas kontrolpunktā stāv "aptuveni tūkstotis" kravas automašīnu, kamēr Dorohuskas robežpunktā rindā stāv 750 kravas automašīnas, bet pie Hrebennes apmēram 620 transportlīdzekļu.

Trešdien kravas automašīnu pārvadātāju protesta organizatori paziņoja, ka vietējās varas iestādes ir atļāvušas bloķēt Dorohusku, ko sākotnēji bija plānots darīt līdz 3. decembrim, bet tagad – vēl divus mēnešus.

KONTEKSTS:

Jau kopš 6. novembra turpinās poļu autopārvadātāju organizētā kravu transporta blokāde uz robežas ar Ukrainu, kā rezultātā izveidojušās milzīgas rindas abās pusēs robežai gan Ukrainas pusē, gan arī Polijā.

Polijas kravu pārvadātāji šādā veidā protestē pret, viņuprāt, negodīgo Ukrainas uzņēmumu konkurenci.  

Poļu uzņēmēji vēsta, ka kaimiņvalsts transporta uzņēmumiem ir daudz zemākas izmaksas, tai skaitā atalgojums. Diskriminējoša esot arī elektronisko rindu sistēma Ukrainā, jo poļu pārvadātājiem jāgaida daudz ilgāk, pat ja reiss notiek bez kravas. 

Protesta akcijai pievienojušies arī Slovākijas kravu pārvadātāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti