Rīta Panorāma

Pamiers starp Izraēlu un "Hamās" varētu sākties tuvākajās dienās

Rīta Panorāma

Londona Dienvidkorejas populārās mūzikas noskaņās

EP iestājas par būtisku iepakojuma apjomu samazināšanu

Eiropas Parlaments iestājas par būtisku iepakojuma apjomu samazināšanu

Eiropas Parlaments apstiprinājis priekšlikumus būtiskai iepakojuma apjoma samazināšanai. Iniciatīvas mērķis ir samazināt plastmasas un citu mākslīgo materiālu atkritumu daudzumu. 

Ar pārliecinošu balsu vairākumu apstiprinātais dokuments ir bāze sarunām ar Eiropas Savienības dalībvalstu valdībām. Tas paredz kopējā iepakojuma apjoma samazināšanu par 5% līdz desmitgades beigām, bet par desmito daļu – līdz 2035. gadam.

Attiecībā uz plastmasas izstrādājumiem šī latiņa ir par 5% augstāka. Plānots būtiski ierobežot ļoti vieglu plastmasas iepirkumu maisiņu un vienreiz lietojamo iepakojumu tirdzniecību un izmantošanu, kā arī pilnveidot atkārtoti izmantojamā vai uzpildāmā iepakojuma izmantošanas kārtību.

Jaunajos noteikumos paredzēts, ka visiem šiem materiāliem jābūt pārstrādājamiem un dalībvalstīm līdz 2029. gadam jānodrošina vismaz 90% savākšana.

Skaitļi ir nepielūdzami – katrs eiropietis rada apmēram 190 kilogramus iepakojuma atkritumu, bet kopējais atkritumu daudzums blokā laika periodā no 2009. gada ir palielinājies par 18 miljoniem tonnu un sasniedzis 84 miljonus tonnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti