Rīta Panorāma

Pasaulē demonstrācijas Izraēlas un palestīniešu atbalstam

Rīta Panorāma

Berešu maršs: 50 kilometri 24 stundās Ādažu poligonā

Budapeštā gaismas instalācijas palīdz "ceļot laikā"

Budapeštā gaismas instalācijas palīdz "ceļot laikā”

Lai kliedētu tumsu drūmajos rudens vakaros, daudzviet Eiropā uzstādītas gaismas instalācijas. Budapeštā šādi mākslas objekti ļauj "ceļot laikā".

Ungārijas galvaspilsēta šogad svin 150. dzimšanas dienu, un par godu jubilejai Margaretas salā 10 hektāru platībā izvietotās instalācijas ļauj iepazīties ar dažādiem laika posmiem valsts un kultūras vēsturē.

Cilvēki var izjust 19. gadsimta sākuma ielu atmosfēru, atcerēties par metro būvi un jauniešu subkultūrām pagājušā gadsimta otrajā pusē. Izstādes moto īpaši akcentē laika mašīna un automašīna no slavenās filmas "Atpakaļ nākotnē".

Tās veidotāji neslēpj, ka ideja aizgūta no Polijas un jau pirmajā gadā – pērn – "Lumina parks" piesaistīja 230 000 apmeklētājus, tai skaitā daudzus tūristus. Vienlaikus gaismas instalāciju izstāde atklāta arī mums tuvākās Lietuvas galvaspilsēta Viļņas Botāniskajā dārzā.

Četri vietējie un Polijas mākslinieki radīja darbus pēc slavenās Lūisa Kerola grāmatas "Alise Brīnumzemē" motīviem un vēlējās sniegt cilvēkiem vairāk gaismas un siltuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti