Krievijas klimata pētnieks pareģo galvaspilsētas pārcelšanu uz Sibīriju

Krievijas klimata pētnieks Aleksejs Kokorins pavēstījis, ka sliktākajā gadījumā klimata pārmaiņas var padarīt Maskavu neapdzīvojamu, tādēļ Krievijai nāktos pārcelt savu galvaspilsētu uz Sibīriju.

Šādu viedokli viņš izteicis Krievijas propagandas aģentūrai "RIA Novosti".

Kokorins norāda, ka globālās sasilšanas procesu ietekmē gaisa temperatūra nākamā pusgadsimta laikā varētu celties par 2 līdz 2,5 grādiem, salīdzinot ar pirmsindustriālo laikmetu.

Tas nozīmē, ka pasaulē divas vai pat trīs reizes biežāk būs vērojami karstuma viļņi.

"Tātad karstums, kāds pie mums bija reizi desmit gados, tad būs reizi trijos gados. Var dzīvot, bet nāksies pielāgoties," spriež Kokorins.

Taču sliktākajā gadījumā planētas temperatūra var paaugstināties par 4,5 līdz 5 grādiem, un tad jau milzīgs karstums būs vērojams gandrīz katru gadu.

"Tā būtu pavisam cita dzīve. Piemēram, tādā lielpilsētā kā Maskavā vasarā droši vien nebūtu iespējams uzturēties. Nav izslēgts, ka šādā gadījumā galvaspilsētu nāktos pārcelt uz Krasnojarsku vai Novosibirsku," prāto Kokorins.

Viņš gan norāda, ka šāds scenārijs ir iespējams, bet maz ticams.

Krievijas smaguma centra pārcelšana uz Sibīriju gan varētu nonākt pretrunā Ķīnas interesēm, kas mērķtiecīgi palielina savu ietekmi šajā reģionā.

Piemēram, nesen kļuva zināms, ka Krievija piekritusi atļaut Ķīnai izmantot Vladivostokas ostu savu preču tranzītam. Vladivostoka tāpat kā liela daļa tagadējās Krievijas teritorijas līdz 1860. gadam bija Ķīnas sastāvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti