Rīta Panorāma

Polijas lauksaimnieki pārtrauc Ukrainas robežas blokādi

Rīta Panorāma

Intervija ar Ekonomikas un kultūras augstskolas rektori Oksanu Lentjušenkovu

Ziemeļkorejā notikušas kodolspēku mācības

Ziemeļkorejā notikušas kodolspēku mācības

Ziemeļkorejā notikušas kodolspēku mācības. Divas dienas iepriekš Phenjana ziņoja arī par spārnotās raķetes kaujas galviņas un jaunas pretgaisa raķetes izmēģinājumiem.

Ziemeļkorejas valsts medijos paustas bažas par kopīgām ASV un Dienvidkorejas militārajām mācībām un norādīts, ka raķešu izmēģinājumi ir skaidrs brīdinājuma signāls ienaidniekiem.

Mācībās daudzpusīgi pārbaudīta visu kodolspēku vadības un kontroles sistēmu darbība un uzticamība, kā arī metodes, lai raķešu vienības ātri varētu veikt pretuzbrukumu ar kodolieročiem. Raķetes trāpījušas mērķim teritorijā, kuras rādiuss bija 352 kilometri.

Kā ierasts, mācības vērojis un vadošus norādījumus esot devis slēgtās valsts autoritārais līderis Kims Čenuns.

 Oficiālie mediji arī ziņo, ka piektdien, 19. aprīlī, noticis stratēģiskās spārnotās raķetes superlielās kaujas galviņas un jaunas pretgaisa raķetes izmēģinājums un tā laika sasniegti noteiktie mērķi.

Tā bijusi daļa no regulārām militārām aktivitātēm un nekādi nebija saistīta ar apkārtējo situāciju. ANO rezolūcijas aizliedz Ziemeļkorejai izmēģināt ballistiskās raķetes, bet uz spārnotajām raķetēm aizliegums neattiecas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti