Rokassomiņu ražotāju cīņas – ASV regulators cenšas bloķēt modes uzņēmumu apvienošanos

Lai bloķētu 8,5 miljardu ASV dolāru vērtu rokassomu biznesa pārņemšanu, ASV konkurences uzraudzības iestāde iesūdzējusi tiesā modes aksesuāru gigantu "Tapestry", kas vēlas pārņem konkurējošo kompāniju "Capri".

"Tapestry" pieder vairāki rokassomiņu ražotāji, tostarp "Coach" un "Kate Spade", savukārt "Capri" pieder tādi zīmoli kā "Michael Kors", "Versace" un citi.

"Coach" un "Kate Spade" ir pazīstamis ar to, ko šos abus modes zīmolus dēvē par "pieejamu luksusu" – kvalitatīvas ādas un amatniecības izstrādājumiem par pieņemamām cenām.

"Tapestry" augustā piedāvāja iegādāties "Capri", cerot izveidot ASV modes gigantu, kas varētu konkurēt ar lielākajiem Eiropas konkurentiem, piemēram, "Chanel", "Hermes" un "Louis Vuitton" mātesuzņēmumu "LVMH".

ASV Federālā tirdzniecības komisija bažījas par konkurences sašaurināšanos tirgū, sakot, ka darījums likvidēs "Tapestry" un "Capri" zīmolu tiešu savstarpēju konkurenci un pēc darījuma "Tapestry" ASV iegūtu dominējošo tirgus daļu.

Kopā abi uzņēmumi visā pasaulē nodarbina vairāk nekā 30 tūkstošus darbinieku, taču uzraugošā iestāde apgalvo, ka darījums varētu samazināt algas un pabalstus.

Savukārt modes gigants "Tapestry" norāda, ka ASV Federālā tirdzniecības komisija fundamentāli nepareizi izprot gan tirgu, gan patērētāju iepirkšanās paradumus. Šī tiesvedības ierosināšana apliecinot, ka ASV Federālā tirdzniecības komisija "ir izvēlējusies ignorēt mūsdienu dinamiskās un augošās 200 miljardu ASV dolāru vērtās pasaules luksusa industrijas realitāti".

Raidorganizācija "BBC" vēsta, ka šis ir nebijis gadījums, kad ASV regulators cenšas bloķēt augstas klases modes uzņēmumu apvienošanos.

Šī mēneša sākumā uzņēmumi saņēma Eiropas Savienības un Japānas regulatīvo atļauju darījumam, un sākotnējā iecere paredzēja, ka abu modes uzņēmumu apvienošana notiks līdz augusta sākumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti