Rīta Panorāma

Krievijas dienvidos un Kazahstānā turpinās plūdi

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Eiropas Kosmosa aģentūrā jauno astronautu izlaidums

Eiropas astronautu pulkam pievienojas 5 jauni kolēģi

Ceremonijā Vācijas pilsētā Ķelnē Eiropas Kosmosa aģentūras sertifikātu saņēmuši 5 jauni astronauti. Viņi tika izvēlēti no 22 500 pretendentu. 

Jaunie astronauti pārstāv četras Eiropas valstis – Franciju, Spāniju, Apvienoto Karalisti un Šveici –, kā arī Austrāliju.

Šis bija tikai ceturtais izlaidums kopš 1978. gada, un līdz ar to kopējais pašreizējo Eiropas kosmosa strādnieku skaitus pieaudzis līdz 11.

Aģentūras ģenerāldirektors Jozefs Ašbahers norādīja, ka astronautu pamatpienākums būs lidojumi uz starptautisko kosmosa staciju, kur plānoti arī dažādi eksperimenti. Tāpēc apmācības periodā viņiem bija jāapgūst kursi cilvēka anatomijā un fizioloģijā, astronomijā, meteoroloģijā, robotikā un citās zinātnēs.

Bija arī fiziski treniņi, riņķošana centrifūgā, uzturēšanās bezskābekļa vidē, aukstumā un zem ūdens, un šeit lieti noderēja iepriekš iegūtās prasmes. Tiem, kas kādreiz vēlēsies kļūt par kosmosa atklājējiem, jāatgādina, ka visiem pretendentiem ir lieliska izglītība un zinātniskie grādi aeronavigācijā, astronomijā, biomedicīnā, neirozinātnē un medicīnā. Tāpat visiem absolventiem ir iepriekšēja militārā pieredze un iemaņas lidojumos ar lidmašīnām, helikopteriem, planieriem vai gaisa baloniem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti