Cilvēktiesību aizstāvji kritizē Lielbritānijas plānu nosūtīt uz Ruandu daļu patvēruma meklētāju

Cilvēktiesību aizstāvji ir kritizējuši Apvienotās Karalistes plānu nosūtīt uz Āfrikas valsti Ruandu daļu patvēruma meklētāju, kuri britu salās ir ieradušies nelikumīgi. Apvienotās Karalistes parlamenta apakšnams – Lordu palāta – pirmdien atbalstīja valdošās Konservatīvās partijas virzīto likumprojektu, kura galvenais mērķis ir apturēt migrantus no ierašanās valstī, nedrošos peldlīdzekļos šķērsojot Lamanša šaurumu. 

ANO Bēgļu aģentūra un Eiropas Padome šodien aicināja Apvienoto Karalisti pārskatīt savus plānus, norādot, ka parlamenta apstiprinātais likumprojekts apdraud cilvēktiesību aizsardzību un var kaitēt starptautiskajai sadarbībai globālās migrantu krīzes risināšanā.

ANO Augstais komisārs bēgļu jautājumos Filipo Grandi uzskata, ka Apvienotā Karaliste turpina atkāpties no senās tradīcijas sniegt patvērumu tiem, kam tas visvairāk ir nepieciešams.

Viņaprāt, "bēgļu aizsardzībai ir nepieciešams, lai visas valstis – ne tikai tās, kas robežojas ar krīzes zonām – pildītu savas saistības."

Savukārt Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Maikls O'Flāhertijs bažījas, ka tā dēvētais "Ruandas likumprojekts" tiks izmantots, lai izraidītu cilvēkus uz Ruandu, vairumā gadījumu iepriekš neizvērtējot viņu patvēruma pieprasījumus.

Kā jau ziņots, Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks pirmdien solījis, ka pirmais reiss ar valstī atraidītajiem patvēruma meklētājiem izlidos uz Ruandu pēc 10–12 nedēļām.

Uzstājoties preses konferencē, Sunaks norādīja, ka neizklāstīs visas pretrunīgi vērtētā patvēruma meklētāju izraidīšanas plāna detaļas, taču sacīja, ka valdība ir veikusi konkrētus sagatavošanās darbus tā īstenojumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti