Krievijas žurnālists: Putins dzīvo viņam piemeklētas informācijas «burbulī»

Vladimira Putina "graujošā uzvara" pagājušonedēļ notikušajās "vēlēšanās" (Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija apgalvo, ka viņš esot saņēmis 87% balsu) ir tas pats, kas "Kijiva tiks ieņemta trīs dienās". Tas ir "virtuālās realitātes" produkts, kas radīts Kremļa valdniekam, kurš 2024. gadā dzīvo, neizmantojot internetu un bez brīvas piekļuves informācijai. Šādu viedokli Rus.LSM.lv raidījumā "TČK" ("ТЧК") pauda Krievijas žurnālists, "YouTube" raidījuma "Zombojaščik" ("Зомбоящик") vadītājs Iļja Šepeļins.

Visu raidījumu krievu valodā skatieties šeit

Komentējot "vēlēšanu" rezultātus, Šepeļins uzsvēra, ka tie nekādi neatspoguļo Krievijas pilsoņu noskaņojumu, jo opozicionāri noskaņotajiem vēlētājiem nebija, par ko balsot (kandidātiem, kas iestājas pret karu un vismaz kaut cik spēj konkurēt ar Putinu, Centrālā vēlēšanu komisija kandidēt vēlēšanās vienkārši neatļāva).

Bet 87% par Putinu – tas var patikt pašam Putinam un viņam arī pierādīt, ka ap viņu esošie cilvēki par velti algu nesaņem.

"Jo viņš ir savas pasaules, savas Potjomkina sādžas ķīlnieks. Viņš taču neredz neko citu, kā tos analītiskos ziņojumus, kurus viņam raksta Federālais apsardzes dienests.

Kad viņu vadā pa reģioniem, viņu sagaida publika – ierēdņu radinieki, Federālā apsardzes dienesta darbinieki, kuri viņa priekšā krīt ceļos […].

Viņu darbs ir ne tikai melot mums un radīt vajadzīgo iespaidu Krievijas iedzīvotājiem. Viņu darbs ir arī radīt Putinam labu iespaidu par savu darbu.

Un, ja [Krievijas prezidenta administrācijas vadītāja vietnieks Sergejs] Kirijenko šajās vēlēšanās būtu savācis Putinam kaut kādus nožēlojamus 60%, tad kādēļ gan Putinam šāds Kirijenko būtu nepieciešams? Vajag, lai arī par viņu [Kirijenko] rastos iespaids, ka viņš ir neaizstājams cilvēks," sacīja "TČK" viesis.

Pēc viņa teiktā, arī karš pret Ukrainu droši vien kļuva iespējams tādēļ, ka ap valdnieku esošie radīja viņam iespaidu, ka tas būs ātrs un vainagosies ar uzvaru.

"Lūk, arī šīs vēlēšanas… Piemēram, jūs nenoticēsiet, es nenoticēšu, mani paziņas Krievijā nenoticēs šim rezultātam. Tas ir smieklīgs. Problēma ir tāda, ka Putins, iespējams, tam noticēs," uzskata Šepeļins.

Viņš pieļauj, ka Kremļa valdnieks var ticēt saviem 87%, jo ir izolēts no informācijas par reālo pasauli.

"Iedomājieties šo dzīvi! Jebkurš skolēns, kas lieto internetu, patiesībā ir mazāk ierobežots piekļuvē informācijai nekā Vladimirs Putins.

Viņš taču domā, ka visu zina, jo speciālie dienesti, kas pārbauda visu informāciju, bez meliem, bez "dzeltenuma", bez "uzsildīšanas" viņa vajadzībām publicē tikai patiesību. Bet vispār – ko viņiem vajag, to viņi arī raksta, lai viņam rastos kaut kāds iespaids, lai viņam patiktu," domu paskaidroja žurnālists.

Viņš uzsvēra, ka tagad praktiski jebkurš cilvēks ar piekļuvi internetam var iegūt informāciju no dažādiem avotiem un pēc tam to analizēt, balstoties savā zināšanu bagāžā, pieredzē, kritiskajā domāšanā.

Bet Putins saņem citu cilvēku atlasītu informāciju un uzskata to par patiesu.

"Viņš par patiesību uzskatīja arī ziņojumus, ka 2022. gadā Ukrainā viņu sagaidīs ar maizi un sāli," piebilda Iļja Šepeļins.

Rietumu mediji, atsaucoties uz ASV un citu izlūkdienestu informāciju, jau agrāk ziņojuši, ka Putins atsakās izmantot internetu un viedtālruni, jo baidās no izsekošanas.

Rus.LSM.lv sarunbiedrs atgādināja par filmu "Trūmena šovs", kurā Džima Kerija tēlotais galvenais varonis dzīvo realitātes šovā, par to nezinot.

"Lūk, Vladimirs Putins ir tāda "Trūmena šova" dalībnieks. Es neaicinu pret viņu izturēties ar līdzjūtību. Gluži pretēji, viņš ir vainīgs, ka radusies šī sistēma.

Tas ir cilvēks, kurš 2024. gadā neprot izmantot internetu, tomēr vada pasaulē teritorijas ziņā lielāko valsti," secināja Šepeļins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti