Slovākijas valdība piekāpjas kriminālkodeksa grozījumu jautājumā

Pēc Eiropas Komisijas (EK) kritikas un protestiem visā valstī Slovākijas premjerministra Roberta Fico valdība atjaunojusi līdzšinējos noilguma termiņus vardarbīgiem noziegumiem un atsaukusi likumprojektu, kas vājinātu trauksmes cēlāju aizsardzību.

Slovākijas tieslietu ministrs Boriss Susko trešdien iesniedza grozījumu, lai atceltu noilguma termiņu saīsināšanu, tai skaitā atjaunojot noilguma termiņu izvarošanai līdz 20 gadiem, nevis desmit gadiem, kā bija paredzēts sākotnējā reformas priekšlikumā.

"Apzinoties sabiedrības prasības, ierosinātā likumprojekta mērķis ir saglabāt spēkā esošo noilguma termiņu noziegumiem pret dzīvību un veselību, brīvību un cilvēka cieņu, ģimeni un jaunatni, kā arī noziegumiem pret citām tiesībām un brīvībām," paziņoja Slovākijas Tieslietu ministrija.

Vadošās opozīcijas partija "Progresīvā Slovākija" paziņojusi, ka plāno atbalstīt šo priekšlikumu.

Valdība vēlas pieņemt grozījumus, izmantojot paātrināto parlamentāro procedūru, lai tie stātos spēkā 15. martā, kad stāsies spēkā arī sākotnējie grozījumi Kriminālkodeksā.

Fico valdība 8. februārī apstiprināja pretrunīgi vērtētos kriminālkodeksa grozījumus, kas paredz slēgt speciālo prokuratūru un ievērojami samazināt sodus un noilguma termiņus par smagiem noziegumiem.

Valsts prezidente Zuzana Čaputova kritizēja šo reformu un nodeva to izskatīšanai Konstitucionālajai tiesai, kas to var apturēt vēl pirms likuma stāšanās spēkā martā.

Valdība arī izmantoja paātrināto procedūru, lai atsauktu grozījumus, kura mērķis bija vājināt trauksmes cēlāju aizsardzību.

EK brīdinājusi Slovākiju, ka tai varētu tikt piemērotas finansiālas sankcijas, ja tās populistu valdība veiks tiesu sistēmas reformas, kas Eiropas Savienības (ES) skatījumā apdraud tiesiskumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti