Panorāma

LHF soda divus hokejistus par dalību spēlēs Krievijā

Panorāma

Panorāma

Zaudē apelāciju par Lielbritānijas pilsonības atņemšanu

«Islāma valsts» bijusī atbalstītāja zaudē tiesas prāvā par Lielbritānijas pilsonības atgūšanu

Latvijā ir bijušas diskusijas, vai iespējams atņemt pilsonību cilvēkam, kurš apdraud valsti, arī gadījumā, ja viņam nav citas valsts pilsonības. Lielbritānijā tiesa lēmusi – jā, nacionālās drošības apsvērumu dēļ pilsonību var atņemt, pat ja tā ir šī cilvēka vienīgā pilsonība.

Tā lemts kādas nu jau bijušās Lielbritānijas pilsones lietā, kura 15 gadu vecumā bija devusies uz Sīriju un pievienojusies "Islāma valsts" spēkiem.

Šamima Beguma bija 15 gadus veca, kad viņa un vēl divas citas pusaudzes no Londonas pievienojās ekstrēmistu grupai "Islāma valsts".

Viņa devās uz Sīriju, kur apprecējās ar kādu "Islāma valsts" kaujinieku. Beguma laida pasaulē trīs bērnus, kas visi nomira agrā vecumā.

2019. gadā Beguma tika atrasta Sīrijas bēgļu nometnē. Lielbritānijas varasiestādes nekavējoties nolēma atņemt viņai Lielbritānijas pilsonību, jo Beguma bija saistīta ar teroristisku organizāciju.

Fakts, ka ar viņu kā pusaudzi, iespējams, bija manipulēts, neesot pretrunā ar novērtējumu, ka Beguma rada valsts drošības risku, uzskatīja britu dienesti.

"No visas sirds atvainojos, ja esmu kādu aizvainojusi, atbraucot uz šejieni, ja esmu kādu aizvainojusi ar savu teikto," pirms pāris gadiem kādā intervijā teica Beguma.

Pagājušā gada februārī Beguma zaudēja savu pirmo apelāciju, prasot atcelt valdības lēmumu par pilsonības atņemšanu.

Šī bija otrā, un Apelācijas tiesa, visiem trim tiesnešiem paužot vienprātīgu lēmumu, noraidīja Begumas prasību par Lielbritānijas pilsonības atjaunošanu. Tas nozīmē, ka viņai jāpaliek Sīrijā.

"Varētu iebilst, ka lēmums Begumas lietā bija bargs. Bet varētu arī teikt, ka Begumas jaunkundze ir pati savas nelaimes autore," secina Apelācijas tiesas tiesnese Sjū Kāra.

Begumai tagad ir 24 gadi. Jaunās sievietes advokāts uzskata, ka Lielbritānijai ir morāls pienākums pieņemt atpakaļ Begumu, tāpat kā to darījušas citas valstis ar saviem Sīrijā atrastajiem pilsoņiem.

Savukārt britu valdībai šis spriedums novērš iespējamu juridisko krīzi nākotnē, mēģinot turpmāk sabalansēt nacionālās drošības apsvērumus ar jautājumiem par to, vai kāds ir upuris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti