Ārlietu ministrija brīdina Latvijas uzņēmējus par sarežģīto situāciju uz Polijas un Ukrainas robežas

Ārlietu ministrija brīdinājusi Latvijas uzņēmējus par sarežģīto situāciju uz Polijas un Ukrainas robežas, kur turpinās Polijas kravu pārvadātāju rīkotā protesta akcija, tādēļ pie robežas izveidojušās milzīgas rindas.

Polijas auto pārvadātāji uzsākuši protesta akciju, bloķējot kravas transporta kustību vairākos robežpunktos ar Ukrainu. Protesta akcijas organizētāji pieprasa atcelt Eiropas Savienības atviegloto kārtību Ukrainas pārvadātājiem.

Blokādes rezultātā izveidojušās garas rindas gan iebraukšanai Ukrainā, gan atgriežoties no Ukrainas Eiropas Savienībā.

Ukrainas pusē robežas šķērsošanu gaida vidēji 1,5 tūkstoši kravas automašīnu. Atsevišķi pārvadātāji gaida divas nedēļas, lai šķērsotu robežu.

Ārlietu ministrija šobrīd meklē risinājumus sarunās ar Poliju, lai mazinātu blokādes radītos zaudējumus Latvijas uzņēmumiem.

Latvijas vēstnieks Polijā ciešā koordinācijā ar Baltijas valstu vēstniekiem uztur dialogu ar atbildīgajām Polijas valsts iestādēm.

Eiropas Komisija ir informēta par situāciju un organizē sarunas ar Polijas, Slovākijas un Ukrainas pārstāvjiem, lai rastu risinājumus un pārtrauktu blokādi.

Plānojot kravu pārvadājumus uz Ukrainu un no Ukrainas, Ārlietu ministrija aicina ņemt vērā radušos situāciju uz Polijas un Ukrainas robežas, kā arī atsevišķos punktos uz Slovākijas un Ukrainas robežas, un paredzēt papildu laiku robežas šķērsošanai.

Tāpat kravu pārvadātāji aicināti izvērtēt iespējas izmantot citu ES dalībvalstu robežas šķērsošanas punktus ar Ukrainu, vienlaikus apzinoties ģeogrāfiskos un robežpunktu kapacitātes aspektus.

KONTEKSTS:

Jau kopš 6. novembra turpinās poļu autopārvadātāju organizētā kravu transporta blokāde uz robežas ar Ukrainu, kā rezultātā izveidojušās milzīgas rindas abās pusēs robežai gan Ukrainas pusē, gan arī Polijā.

Polijas kravu pārvadātāji šādā veidā protestē pret, viņuprāt, negodīgo Ukrainas uzņēmumu konkurenci.  

Poļu uzņēmēji vēsta, ka kaimiņvalsts transporta uzņēmumiem ir daudz zemākas izmaksas, tai skaitā atalgojums. Diskriminējoša esot arī elektronisko rindu sistēma Ukrainā, jo poļu pārvadātājiem jāgaida daudz ilgāk, pat ja reiss notiek bez kravas.

Protesta akcijai pievienojušies arī Slovākijas kravu pārvadātāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti