Bulgārijas partijas vienojas par valdības izveidi

Bulgārijā, kas divu gadu laikā piedzīvojusi piecas parlamenta vēlēšanas, partijām beidzot izdevies vienoties par valdības izveidi. Paredzams, ka tiesības ieņemt premjera posteni mainīsies rotācijas kārtībā.

Par nākamo Bulgārijas premjerministru, visticamāk, kļūs apvienības "Mēs turpinām pārmaiņas – Demokrātiskā Bulgārija" pārstāvis Nikolajs Denkovs.

Savukārt ārlietu ministres amatā darbosies līdzšinējā Eiropas Savienības izglītības, kultūras un inovāciju komisāre Marija Gabriela. Pēc deviņiem mēnešiem viņi apmainīsies amatiem.

Valdības izveide ir kļuvusi iespējama, jo divas lielākās frakcijas ir vienojušās, ka jaunais kabinets strādās 18 mēnešus.

"Mūsu apvienība piedāvās izveidot valdību, kas ar plašu iedzīvotāju un parlamenta atbalstu var ieviest konstitūcijas reformu, izpildīt prasības, kas ir saistītas ar dalību Eiropas Savienībā, tostarp iestāšanos Šengenas un Eirozonā, kā arī īstenot plašu tieslietu reformu," vēsta Denkovs.

"Lai garantētu to, ka šī valdība nostrādās 18 mēnešus, mēs piedāvājam, ka pirmos deviņus mēnešus valdības vadītājs būšu es, bet Marija Gabriela būs mana vietniece un ārlietu ministre. Savukārt nākamajos deviņos mēnešos mēs mainīsimies lomām."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti