Ķīnas provincē vēl pirms lietus sezonas postoši plūdi

Vairākas dienas ilgas lietusgāzes Guandunas provincē Ķīnā izraisījušas postošus plūdus. Varasiestādes jau evakuējušas aptuveni 60 tūkstoš  iedzīvotāju. Postījumi ir plaši – ir arī bojāgājušie un bezvēsts pazudušie.

Vairākas lielas upes izgājušas no krastiem, un varasiestādes vēsta, ka rūpīgi uzrauga bīstami augsto ūdens līmeni.  Tas ir arī viens no visblīvāk apdzīvotajiem reģioniem Ķīnā – tur dzīvo aptuveni 127 miljoni cilvēku.

Visā provincē vairāk nekā miljonam mājsaimniecību nedēļas nogalē pazuda elektrība. Kavēta vai vietām pat apturēta vietējā aviosatiksme.

Plūdi šajā provincē nav sveša parādība. Pēdējoreiz tie īpaši plašā apmērā šajā provincē plosījās pērnā gada rudenī, kamēr postošākā stihija Guandunu piemeklēja 2022. gada jūnijā. Tolaik provinci pāršalca spēcīgākās lietusgāzes 60 gadu laikā un tika evakuēti simtiem tūkstošu cilvēku.

Par lietus sezonas sākumu šajā Ķīnas apkaimē uzskata maiju un jūniju, un šogad tā sākusies ievērojami agrāk, vēstīja ziņu aģentūra "Reuters".

Nedēļas nogalē pārplūda ūdensceļi Guandunas provincē, tostarp upe pie Huanga ciemata, kur ūdens līmenis bija sasniedzis pat māju otro stāvu.

Zinātnieki apgalvo, ka globālās sasilšanas dēļ laikapstākļi Ķīnā ir kļuvuši intensīvāki un neprognozējamāki, un pasaules otro lielāko ekonomiku bieži vien vienlaikus piemeklē rekordliels nokrišņu daudzums un sausums. 

Aprīļa nokrišņu rekordi ir pārspēti daudzviet Guandunas provincē un tās apkārtnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti