ANO: Baltkrievijā notiek sistemātiska kampaņa pret citādi domājošajiem

Baltkrievijas režīms izvērš vardarbību un represiju kampaņas ar nolūku apspiest citādi domājošos un saglabāt varu, apgalvo ANO Augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos birojs.

Ziņojumā, kas iesniegts ANO Cilvēktiesību padomei, uzskaitīti iespējamie cilvēktiesību pārkāpumi, kas pastrādāti Baltkrievijā pirms 2020. gadā notikušajām prezidenta vēlēšanām un pēc tam.

"Ņemot vērā virkni cilvēktiesību pārkāpumu, kas diskriminējošā veidā vērsti pret īstiem vai šķietamiem politiskajiem oponentiem, biroja ziņojumā ir aprakstīts pamatots iemesls uzskatīt, ka, iespējams, ir pastrādāts noziegums pret cilvēci – vajāšana," sacīja ANO komisāra cilvēktiesību jautājumos biroja pārstāvis Kristians Salazars Volkmans.

Biroja apkopotā informācija balstās intervijās ar 657 cilvēkiem un gandrīz piecarpus tūkstošos lietisko pierādījumu.

Citstarp atzīmēts, ka 2020. un 2021. gadā notika arī patvaļīga bērnu aizturēšana, kā arī uzskaitīti gadījumi, kuros pret bērniem izturējās slikti.

Kā vēstīja "Amerikas Balss", ANO komisāra cilvēktiesību jautājumos biroja pārstāvis prezentācijā Cilvēktiesību padomei norādījis, ka Baltkrievijā turpinās patvaļīga cilvēku aizturēšana par runas vai pulcēšanās brīvības izpausmēm.

Volkmans arī norādīja, ka pērn apkopotā informācija "apstiprina iepriekšējos ziņojumos konstatēto pārkāpumu mērogu un raksturu" un ļauj secināt, ka kopš 2020. gada 1. maija Baltkrievija ir "faktiski atņēmusi Baltkrievijas iedzīvotājiem iespēju īstenot" viņu pilsoniskās tiesības.

Starptautiskie novērotāji jau iepriekš nosodīja pašreizējā Baltkrievijas vadoņa Aleksandra Lukašenko 2020. gada "ievēlēšanu" uz sesto pilnvaru termiņu kā "ne brīvu, ne godīgu". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti