Rīta Panorāma

Lietuvā Krievijas pilsoņiem liegs pirkt nekustamos īpašumus

Rīta Panorāma

Konferencē aktualizēs nedziedināmi slimo cilvēku aprūpes problēmas

Ukrainas graudi no bada glābj miljoniem cilvēku

Kenijā saņem kārtējo Ukrainas graudu kravu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Kenijas ostas pilsētā Mombasā svinīga pasākuma ietvaros izkrauta kārtējā Ukrainas graudu krava. Starptautisko organizāciju finansētais projekts un vienošanās par kuģošanu Melnajā jūrā ļauj paglābt no bada miljoniem cilvēku.

"Šis ir ļoti nozīmīgi laikā, kad mēs varam atzīmēt 25 tūkstošu metrisko tonnu kviešu saņemšanu. Tas ir dāsns Apvienotās Karalistes, Norvēģijas, Beļģijas, Itālijas, Nīderlandes, Šveices, Slovēnijas un Čehijas iedzīvotāju ieguldījums ar mūsu ilggadējā  sadarbības partnera – Pasaules pārtikas programmas starpniecību. Lūdzu, aplaudējiet Ukrainas tautai," sacīja Kenijas viceprezidents Rigati Gačagua.

Amatpersonas norādīja, ka patlaban bads draud vismaz 5,4 miljoniem Kenijas iedzīvotāju, un sausuma dēļ gājuši bojā vairāk nekā 2,6 miljoni mājlopu.

Nepieciešamo uzturu nesaņem daudzas grūtnieces un par pieciem gadiem jaunāki bērni, bet citiem jācenšas izdzīvot ar minimāliem līdzekļiem.

Tieši Ukrainas graudus izmantoja starptautiskās organizācijas, lai apgādātu ar pārtiku nabadzīgākās Āfrikas valstis, bet pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā un Melnās jūras kuģu ceļu bloķēšanas programmu uz brīdi pat nācās pārtraukt. Jūlijā Ukraina un Krievija ar ANO un Turcijas starpniecību  panāca vienošanos par tā dēvēto Melnās jūras labības iniciatīvu, un tās ietvaros kopš augusta vairāk nekā 800 kuģi pasaules tirgū nogādājuši 25 miljonus tonnu labības.

Sestdien Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans informēja par vienošanās pagarināšanu un pateicās abām karojošam valstīm un Apvienotajām Nācijām par to pūliņiem, lai nodrošinātu globālo pārtikas piegāžu stabilitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti