Navaļnija māte: Manu dēlu grib apbedīt slepus

Krievijas cietumā mirušā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija māte Ludmila vēsta, ka viņai beidzot bijusi iespēja morgā apskatīt mirušo dēlu. Izmeklētāji esot draudējuši Ludmilai, ka Navaļnijs tiks apbedīts slepus, bez atvadu ceremonijas.

"Vakar vakarā viņi slepus aizveda mani uz morgu, kur parādīja Alekseju," stāsta Ludmila Navaļnaja. Izmeklētāji viņai esot teikuši, ka Navaļnija nāves cēlonis esot noskaidrots, visi dokumenti jau esot sagatavoti.

Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša ziņo, ka ekspertīzē secināts: 47 gadus vecais Navaļnijs ieslodzījumā esot nomiris dabīgā nāvē.

"Saskaņā ar likumu viņiem uzreiz vajadzēja man atdot Alekseja līķi, bet tas līdz šim nav izdarīts," vēsta Navaļnija māte. "Tā vietā viņi mani šantažē, izvirzot noteikumus – kur, kad un kā tiks apbedīts Aleksejs."

"Viņi grib, lai tas tiktu izdarīts slepeni, bez atvadām. Viņi grib mani aizvest pie svaiga kapa kapsētas malā un paziņot: "Lūk, šeit apbedīts jūsu dēls!"

Es tam nepiekrītu," uzsver Navaļnija māte. Viņa norāda, ka Navaļnija tuvinieki un atbalstītāji ir pelnījuši iespēju no viņa atvadīties.

Navaļnija mātei esot draudēts, ka ar viņas dēla līķi notiks kas slikts, ja viņa nepiekritīs slepenām bērēm.

"Es pieprasu nekavējoties atdot man dēla līķi," vēsta Ludmila Navaļnaja.

KONTEKSTS:

Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde 16. februārī paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Navaļnijs pērn decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960. gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša sestdien, 17. februārī, apstiprināja viņa nāvi.

Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību. Tikmēr Kremļa oponenti, kas pametuši Krieviju, ir tiešāki – Navaļnija nāvi sauc par slepkavību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti