Rīta Panorāma

Krievijas armija turpina postīt Ukrainas pilsētas

Rīta Panorāma

Streika dēļ Parīzē slēgts Eifeļa tornis

Eiropā turpinās plaši lauksaimnieku protesti

Eiropā turpinās plaši lauksaimnieku protesti

Eiropā turpinās plaši lauksaimnieku protesti pret birokrātiju, atsevišķiem "zaļā" kursa noteikumiem un lēto importa preču ievešanu no valstīm ārpus Eiropas Savienības. Vienlaikus turpinās Polijas–Ukrainas robežas blokāde. 

Francijas lauksaimnieki dažas dienas bija pārtraukuši akciju, bet vakar nobloķēja apmēram 70 kilometru garu autoceļa posmu valsts dienvidos. Piektdien, 23. februārī, fermeri ar traktoriem plāno doties uz lauksaimniecības izstādi galvaspilsētā Parīzē, kuru apmeklēs arī prezidents Emanuels Makrons. Protestētāji vēlas saņemt stingras garantijas, ka viņu sūdzības par produktu cenām un birokrātiju tiks risinātas.

Grieķijas lauksaimnieki ar savu tehniku galvaspilsētā Atēnās ieradās jau otrdien, un viņiem līdzi bija improvizēti zārki, kas simbolizē smago situāciju. "Bez mums jūs neēdat," vēstīja uzraksts uz kāda plakāta.

Vakar 500 traktori iebrauca arī Spānijas galvaspilsētā Madridē, un izcēlās pat konflikti ar policiju.

Saspringta situācija ir arī uz Polijas–Ukrainas robežas, un Ukrainas prezidents devis rīkojumu valdības pārstāvjiem doties uz protestu vietu. Viņš arī aicināja kaimiņvalsts premjeru Donaldu Tusku organizēt tur sarunas. 

KONTEKSTS:

Polijā 9. februārī notika plaši lauksaimnieku protesti, kas līdz šim bijuši vieni no lielākajiem. Zemnieki ar traktortehniku izbraukuši ielās visā valstī. Lauksaimnieki ir neapmierināti arī ar lielo birokrātiju, protestēja pret importu no Ukrainas un pret Eiropas Savienības prasībām.

Šī mēneša pirmajā pusē Polijas lauksaimnieki protestu laikā bija uz autoceļa izgāzuši no Ukrainas ievestos graudus, kas bija ceļā uz Eiropas Savienības valstīm. Incidents noticis vairākas dienas pēc tam, kad poļu kravas auto šoferi bija izbeiguši divus mēnešus ilgo robežas blokādi.

Notikušais Ukrainā tiek vērtēts ļoti negatīvi – jo īpaši, ņemot vērā esošos apstākļos, kuros ukraiņu zemnieki zem lodēm un raķetēm faktiski turpina apsēt laukus un novākt ražu, kura tagad vienkārši izgāzta ceļmalā.

Vēl pērnā gada nogalē Polijas autopārvadātāji bloķēja robežu, radot milzīgus zaudējumus Ukrainas pārvadātājiem un zemniekiem, tagad to dara lauksaimnieki.

Zemnieki protestējuši arī citās valstīs, tostarp Latvijā. 5. februārī protestos piedalījušies ap 2000 lauksaimnieku, lēsa akcijas rīkotāji – biedrība "Zemnieku saeima". Lauksaimnieki ar traktoriem, plakātiem un Latvijas karogiem bija izbraukuši ielās kopumā 16 Latvijas pilsētās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti