Krievijas čekists Patruševs apsūdzējis Baltijas valstis «krievu grāmatu dedzināšanā»

Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs apsūdzējis Baltijas valstis, ka tās ar nacistiskās Vācijas metodēm vēršoties pret krievu kultūru, piemēram, dedzinot grāmatas krievu valodā. Nekādus pierādījumus šim apgalvojumam Krievijas propaganda gan nav spējusi sniegt.

"Anglosakšu diktāta ietekmē rusofobija izplatās arī citās Eiropas valstīs, vispirms jau Baltijas valstīs, kur tiek vajāts viss krieviskais. Tiek nojaukti pieminekļi un dedzinātas grāmatas krievu valodā, līdzīgi kā tas bija nacistiskajā Vācijā," apgalvo Patruševs.

"Latvijas vadība ir pavēlējusi bijušo krievu skolu bibliotēkās iznīcināt visas grāmatas krievu valodā," Krievijas propagandas vēstījumu atkārto Patruševs.

Viņš arīdzan žēlojas, ka krieviem, kas nebūs nokārtojuši latviešu valodas eksāmenu, draud izraidīšana no Latvijas.

72 gadus vecais Patruševs tiek uzskatīts par vienu no tuvākajiem Krievijas diktatora Vladimira Putina līdzgaitniekiem. Viņi ir pazīstami jau kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem, kad abi strādāja VDK struktūrās Ļeņingradā (tagadējā Sanktpēterburgā).

Tieši Patruševs kļuva par Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) vadītāju pēc tam, kad 1999. gadā Putins vispirms kļuva par Krievijas premjeru un pēc tam arī prezidentu. FDD vadītāja amatā Patruševs nostrādāja līdz 2008. gadam; kopš tā laika ir Krievijas Drošības padomes sekretārs. Viņa dēls Dmitrijs Patruševs ir iekārtots darbā par Krievijas lauksaimniecības ministru.

Krievijas un Baltkrievijas propaganda jau iepriekš izplatījusi apgalvojumus, ka Latvijā masveidā tiek iznīcinātas grāmatas krievu valodā.

Pirms pāris nedēļām Krievijas propagandas aģentūras "Rossija segodņa" korespondents Aleksejs Stefanovs publicēja fotogrāfijas no kādas Rīgas skolas, kur redzama veco grāmatu savākšana.

Stefanovs apgalvoja, ka Latvijas Izglītības ministrija esot pavēlējusi bijušajās krievu skolās iznīcināt visas grāmatas krievu valodā. Turklāt ne tikai krievu literatūras klasiķu Puškina, Tolstoja, Čehova un citu darbus, bet arī krievu valodā iztulkotās Rietumu rakstnieku grāmatas.

Krievijas propaganda gan ignorējusi faktu, ka nolietoto grāmatu savākšana un utilizācija ir normāla prakse visās bibliotēkās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti