Rīta Panorāma

Mediķi aicina būt uzmanīgiem uguns tuvumā

Rīta Panorāma

Ukrainas zemnieki radījuši atmīnēšanas mašīnu

Čārlza III dzimšanas diena nosvinēta arī Rīgā

Čārlza III dzimšanas diena nosvinēta arī Rīgā

Lielbritānijā un sadraudzības valstīs aizvadītās nedēļas nogalē svinēja karaļa Čārlza III oficiālo dzimšanas dienu. Britu monarha dzimšanas diena nosvinēta arī Latvijā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē ar īpašu militāro parādi un pieņemšanu Londonā aizvadītas Lielbritānijas karaļa Čarlza III oficiālās dzimšanas dienas svinības. Lai gan Čarlzs dzimis novembrī, Lielbritānijas karaļnama tradīcija nosaka, ka monarha dzimšanas diena svinama jūnijā, ja vien monarhs nav piedzimis kādā no trim vasaras mēnešiem. Šī tradīcija galvenokārt skaidrojama ar laika apstākļiem un to, ka svinības pārsvarā notiek ārtelpās.

Šogad monarha dzimšanas diena ir īpaša ar divām lietām. Pirmkārt, Lielbritānijai ir jauns monarhs, un, otrkārt, pēc 70 gadu pārtraukuma tiek svinēta karaļa dzimšanas diena.

"Esmu bijis diplomāts jau 36 gadus un 35 gadus esmu bijis Viņas Majestātes sūtnis. Karaliene bija lieliska, un viņa valdīja 70 gadus. Šī gada maijā mēs visi piedzīvojām viņas dēla Čarlza III kronēšanu, un šī ir pirmā reize ļoti ilgā laikā, kad savu nacionālo dienu atzīmējam kā karaļa dzimšanas dienu. Tā ir citādāka pieredze, protams," pastāstīja Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels.

Arī Latvijā notika Karalisko Gaisa spēku pārlidojums. Tas notika ne tikai Baltijas gaisa patrulēšanas misijas ietvaros, bet arī demonstrēja Latvijas un Lielbritānijas ciešās attiecības.

Vēstnieks: "Lielbritānijai ir ļoti ciešas attiecības ar Latviju. Mūsu valstis ir strādājušas cieši plecu pie pleca jau kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas. Mēs esam lepni, ka varam šo darbu turpināt. Mēs cieši sadarbojamies arī Krievijas sāktā kara seku mazināšanā Ukrainā. Mēs esam partneri un draugi, un tas ir lieliski, ka mēs varam būt vienoti šādās svinībās."

Bramelam un Lielbritānijas karalim Čārlzam III ir profesionāli tuvas attiecības, jo Bramels ir bijis vēstnieks Rumānijā, savukārt šī valsts karalim ir ļoti tuva.

"Man ir bijis tas gods ar Viņa Majestāti tikties sešas reizes, un tās bija Rumānijā, kad viņš tur atradās pāris privātās vizītēs. Viņam šī valsts ļoti patīk. Tas, ko redzēju viņa vizīšu laikā, bija viņa kaislība pret vidi un tās saglabāšanu. Viņam īpaši patīk Dienvidtransilvānija, jo tur ir bagātīgas ganības. Viņam arī simpatizē cilvēki. Un aizvadītajā nedēļā man bija tas gods būt audiencē pie Viņa Majestātes. Bija patīkami, ka viņam atradās laiks, lai pārmītu dažus vārdus arī par Latviju," sacīja vēstnieks.

Svinību īpašie viesi bija Karalisko Jūras spēku grupa, kurai šī bija pirmā uzstāšanās Latvijā. Kā sacīja puiši, katrs koncerts ir ar kaut ko īpašs.

"Mums kā Karaliskajiem Jūras spēkiem ir tuvas attiecības ar karalisko ģimeni. Katrs šāds pasākums ir īpašs un liek mums izslieties nedaudz garākiem, spēlēt nedaudz skaļāk. Mēs piedalījāmies arī karaļa kronēšanas ceremonijā Londonā, esam bijuši arī Viņas Majestātes dimanta jubilejas svinībās. Protams, katru uzstāšanos pavada uztraukums, bet esam jau pie tā pieraduši," sacīja Jūras spēku grupas mūziķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti