Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Aģitācijas pārkāpumi un dziļviltojumi - kāda situācija pirms EP vēlēšanām?

Šodienas jautājums

Zīmju valodā. Šodienas jautājums. Kāds ir Valsts prezidenta vērtējums par šobrīd aktuālajiem jautājumiem?

Šodienas jautājums. Kāds ir Valsts prezidenta vērtējums par šobrīd aktuālajiem jautājumiem?

Rinkēvičs: Prasīt Izraēlas līderu aresta orderus kopā ar «Hamās» nav pareizi

Prasīt Izraēlas premjerministra aresta orderus kopā ar "Hamās" līderiem nav pareizi. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" teica Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, vērtējot Starptautiskās Krimināltiesas (SKT) prokurora lēmumu prasīt izdot "Hamās" un Izraēlas līderu aresta orderus.

Latvijas prezidents norādīja, ka "Hamās" uzbruka Izraēlai un veica šaušalīgus teroraktus. Izraēlai, pēc Rinkēviča teiktā, ir tiesības uz pašaizsardzību, bet ievērojot likumus.

Rinkēvičs piebilda: respektējot tiesas un prokurora neatkarību, šo pieprasījumu salikšana kopā raidot nepareizus signālus.

Vienlaikus prezidents uzsvēra, ka patlaban ir tikai SKT prokurora pieprasījums un par orderu izsniegšanu vēl nav lemts. Taču Latvijai krimināltiesas lēmums būtu saistošs, jo mūsu valsts ir ratificējusi SKT statūtus.

KONTEKSTS:

SKT galvenais prokurors Karīms Hans pirmdien paziņojis, ka SKT gatavojas izdot gan "Hamās" līderu, gan Izraēlas premjera Benjamina Netanjahu aresta orderus. Viņiem draud apsūdzības kara noziegumos un noziegumos pret cilvēci, kas saistīti ar 7. oktobrī notikušo "Hamās" uzbrukumu Izraēlai un sekojošiem Izraēlas atbildes triecieniem Gazas joslā.

Hans intervijā CNN pavēstīja, ka SKT pieprasīs izdot Izraēlas premjera Netanjahu un aizsardzības ministra Joava Galanta aresta orderus. Tāpat aresta orderi tiks izdoti pret palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" līderi Jahju Sinvaru un vēl diviem "Hamās" līderiem: Muhamedu Diabu Ibrahimu el Masri un Ismailu Haniju.

SKT tiesnešiem tagad būs jālemj, vai apmierināt prokurora Hana prasību par aresta orderu izdošanu. SKT pirmstiesas tiesnešu kolēģija izskatīs galvenā prokurora pieteikumu un izvērtēs, vai ir pietiekami pierādījumi, lai izvirzītu apsūdzības un izdotu apcietināšanas orderus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti